Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Názory, spolehlivost / C5 III 2.0 HDi 103kW + LPG
ret33
04.10.2021 12:21 - Re: Názory, spolehlivost / C5 III 2.0 HDi 103kW + LPG
Za?iato?n?k
Tuto kombinaci 2.0, automat, LPG mám. Výkon je dostatečný, nikoliv oslnivý. Po dálnici se dá jet 150 kopec nekopec, na 200 se to taky rozjede. Je to atmosféra, než se dostane motor do otáček, tak to trvá, nejhorší je akcelerace do kopce. Spolehlivost zatím dobrá, najeto 220, z toho 80 na LPG. Závady: škrtící klapka, těsnění převodovky - oboje jsem řešil hned po koupi. Olej měním standardně po 15, svíčky + filtry po 20, filtry LPG rovněž po 20 a nestandardně olej ATF po 30 - nedá se vyměnit celá náplň. Kromě oleje ATF a LPG je vše snadné vyměnit svépomocí, nastavil jsem si přísnější plán, než automobilka a není to drahé: olej 600, filtr 120, svíčky 220, vzduchový filtr 150, kabinový 300. Občas zmiňovaná italská údržba na benzín.

Za 9,5 LPG se s tím možná jezdit dá, ale moc mi to nejde. Kromě pokusů o ekoralye s tím jezdím za 12, kombinace Prahy a nepředpisové jízdy po dálnicích. Ale když jsem se fakt snažil, tak mi PP ukazoval spotřebu 7,8 benzinu, což by těch 9,5 LPG asi dalo.

Celkově jsem spokojený, i když ve mě vrtá myšlenka, že jsem měl být odvážnější a koupit 3.0 V6. Už jen pro ten pocit.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator