Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II
Pavel123
02.05.2021 08:48 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II
99
Vidím téma vrzání, zadní náprava.Tak také tedy přispěji svojí zkušeností.Pro upřesnění mám C5 I- break.Ano v poslední době se mi také ozývalo vrzání,rány atp. z obou stran zadní nápravy.Trvalo to cca půl roku. Příčina byla jasná-ložiska zadních ramen.Koupil jsem tedy od SKF opravné sady a z důvodů 2 odmítnutí v servisu a jednom předražení jsem hledal vnitřní sílu k jejich výměně.Odvahu jsem našel a včera jsme se s kámošem do toho pustili.Dělali jsme to na chodníku cca 7hodin.7 hodin to trvalo proto, protože jsme nemohli povolit stabilizátor a utrhli dva vořechy(torxy)a jeli shánět nové.Celé je to hlavně o povolování.Nakonec stabilizátor povolit nešel.Autogen jsme neměli a tak jsme vymysleli jiný způsob výměny.A to bez povolení stabilizátoru.Sundali jsme totiž obě ramena najednou.Pochopitelně jsme měli sundané brzdiče.Pak jsme povolili šrouby ramen a obě ramena spojené stabilizátorem(nešel za boha povolit),jsme na heverech pomalu a po kousíčku spouštěli,starý sračky vymlátili,najebali hafo vazelíny a osadili novými ložisky.Lehce jsme přizvedli ramena a prostrčili šrouby.Pak to šlo jako po másle.A hlavně všude mrak vazelíny.Nešetřit. Zvuky zmizely , náprava jako v peřince.Ještě bych chtěl podotknout, že každá strana má pochopitelně dvě ložiska.Zajímavé je, že na každé straně bylo v prdeli vždy to vnější.....No nic.Tak to je vše od mechanika amatéra. Hlavně lidi neplate předražené servisy.Jsou to lumpové a nevědí co chtít.Mnohokrát jsem se setkal, když tvrdí třeba i tady na fóru, jaká je konkrétní věc brnkačka a jak to jde rychle a pak se diví,že člověk pochybuje o jejich ceně , když si řeknou tolik,že hodina práce vychází třeba i na 2500,-kč a víc. Stala se mi tady totiž taková věc, že jeden nejmenovaný předražený mistr světa se chlubil , že vymění ventilátor za 15min. a pak se divil, že nechci dát za takovou práci v servisu 1500,-kč To fakt ne.Úplně mimo realit.Hadr na hlavu a chladit.... Tak a se vám daří chlapi s výměnou ložisek zadních ramen.Nyní mě čeká výměna spojky.Ale to už je zase jiný příběh.Uvidím,kolik si řeknou v servisu.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator