Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ztráta výkonu / C5 II 2.2 HDi 125kW
MatesAN
23.03.2021 18:34 - pomoc při hledání chyby na DW12TED 4HX + 4hp20
99
Ahoj, hledám s pomocí diagboxu 9.91 a rozhraním z číny příčinu sporadického nedostatku výkonu, zejména za studena.
Zjistil jsem že:
1. když není výkon, tak se významně liší požadavek tlaku turba od skutečnosti,
2. úplně studené auto před startem hlásí nesrovnalosti v teplotách, tedy voda, olej a vzduch jsou v pořádku, stejné s domovním teploměrem, teplotní čidla DPF však hlásí 100°C a druhé cca 150°, po zahřátí auta hlásí teploty dle mého soudu rozumné. Teploty při regeneraci jsem zatím neviděl, nebyl jsem zrovna napojený a regenerace probíha automaticky a zatím úspěšně, průměr se pohybuje kolem 600 km na jednu regeneraci, vzhledem k době se motám spíš kolem kovida, teda komína
3. nejsem vůbec moudrý z personalisovaných hodnot měření, respektive po zobrazení to na Y ose dává nesmyslné hodnoty, např. tlak turba požadovaný 0-2000, tlak turba měřený -50 - +50, při delším měření se nikdy nedočkám křivek.
4. je nějaká možnost s lexií použitelně logovat hodnoty a ukládat pro následné zkoumání?
5. ještě jeden jízdní poznatek, problémy kolem regulace výkonu jsou regulace špatně funguje hlavně v nižších otáčkách, tedy ve 110km/h to občas zpomaluje, ve 130km/h to jede jak z praku a rychlost to drží, jedno jestli tempomat nebo noha.
6. žádné chybové kódy vstřikování, fapu, nebo převodovky se neobjevují, ani eps abs...

předem děkuju za podměty co zkoumat a sledovat, aby se našel viník

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator