Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zkusenosti s motorem 3.0HDi
RimmerCZ
23.07.2020 16:14 - Re: Zkusenosti s motorem 3.0HDi
U??vate?
Davam to sem, protoze se to tyka vyhradne vicemene 3.0 HDi. Roky jsem se potykal s cukanim motoru pri jizde s lehkym plynem, treba v obci pri ustalenych otackach kolem 1500. Stacilo lehce pridat a motor zaskubal a hodne, jak kdyz vypnes dodavku paliva a hned zase zapnes. Cukalo to s autem hodne. Staci pak hned pridat vic plynu nebo naopak ubrat a prestane to. Zvlastni znameni bylo, ze to dela jen pri teplotach 17-18stupnu a vyse. Stacilo aby bylo 15 a neudela to. Diagnostika neukazala zadnou chybu, ktera by neco indikovala, takze nebylo od ceho se odpichnout a pokus omyl jsem nechtel - je to draha zalezistost. Nasel jsem na anglickem foru cloveka, co tohle resil a mel uplne stejne priznaky. Vymenil EGRy na doporuceni (pokus-omyl) coz je cca 2x 12 tisic a nepomohlo. Pak to resil s nejakym garaznikem, ktery se mu v tom tyden vrtal a nezdaly se mu nejak klapky sani - kde se mixuje vzduch z egru. Pak mi napsal, ze to uplne prestalo. Rok jsem s tim vahal, a nakonec jsem to zkusil - dil v citroenu bez slevy 9900, pri montazi v citroenu sleva na dil 25%, prace asi hodinu az dve, takze jsem se celkem do 9tisic vlezl. Presttalo to uplne cukat. 3x slava a nejkrasnejsi je, ze jsem nemusel menit EGRy, snimac otacek a tak ruzne experimenty. Tohle si bohuzel odsral nekdo jiny. Nastesti pro me. Takze pokud mate nekdo takoveto priznaky, kde hlavni ukazatel je, ze to dela jen pri teplotach 17-18 stupnu a vice, tak se asi jedna o ten samy problem. Jestli se to tyka i motoru 2.7HDi nemam tuseni. Zajimave je, ze jsem s tim takhle jezdil asi 5 let a v podstate se to vyrazne nezhorsovalo.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator