Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zimní pneu na C5
vassek
18.11.2019 10:10 - Re: Zimní pneu na C5
99
Ahoj lidi,
čtu tu debatu o zimákách a vidím co člověk to téměř jiný názor, beru kvalitní značka versus cena na kvalitní udržovanou silnici v nížinách a vesměs rovinkách, co ale kopcovitý terén a moc neudržovaný??? Když jsem kupoval Passata, měl jsem na něm nové Michelin Alpine, přijel jsem domu v kopečkách a zajel k domu, sráz asi cca 20 metrů pod úhlem cca 20° a ráno jsem nevyjel a až po cca 15 min. jsem byl vytlačen na zpátečku. Michelin šel okamžitě dolů a dal jsem na něj Vraník Everest a mohu Vám říci, kdo nezkusil nepochopí co dokáží a co vydrží. Jednak cena super 16´ 205x60 cca 900,- až 1000,-, vydrží nejméně 3 sezony, samozřejmě dle km, já je jezdil tak dvě sezony, jezdím hodně. Ale to co jsem s nimi vyjel, to ostatní na řetězech, v kopcích kolony a já je pomalu objížděl a jel dál. Zkušenost i s vozíkem v horách a stále to drželo jak přilepené, sněhu po břicho auta a gumy to braly jak na suchu sníh lítal podle oken a auto jelo dál a dál, nikdy mě ty gumy nikde nenechaly, navíc jsem tahal ostatní i z příkopů. No a na suchu jsou trošku hlučnější než hladké Michelinky, ale pro mě je hlavní bezpečnost a to abych nikdy nikde nezůstal a nemusel čekat na pomoc. Jednou jsem zažil čekání v jednu v noci v zimě auto si sedlo na břicho do sněhu po zastavení a kola se pod váhou auta při stání na místě propadla sněhem a to už opravdu nešlo vyjet, čekal jsem 1,5 hod. na hasiče než mě přijedou vytáhnout, -15°C, 1 ráno 800km cesta zamnou, unaven, to Vám řeknu super zážitek. Nic jsem neplatil, cesta neudržovaná a značka s touto informací zasněžená do dvou metrů. No a důvod zastavení byl, stála uprostřed Octaviana hladkém zimním vzorku Výrobce již nevím, pod koly klacky a seděla na břichu, nikdo nikde a auto zamčené uprostřed silnice, všude tma pole a les a jak jsem za ním zastavil, tak si Passat také sedl a už nešlo nic až hasiči Ivecem, osm maníků mě zapřáhlo a odtáhlo mě přes kouli ven. Pointa, nedám dopustit na zimní Vraníky Everest, mají i Green Diamond, ty obsahují i křemičitý písek a při odbrušování pneu, stále vykukují nová zrnka a ne ledu a námraze to drží jako přilepené a to opravdu a při té pořizovací ceně to nemá konkurenci. Dával jsem to i v C na dodávku a super i tam. Jinak jsem teď dal i na C5, ale zatím není sníh, tak uvidím ale předpokládám, že to bude super i na ní.
Má někdo další podobnou zkušenost?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator