Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zimní pneu na C5
Delict
05.10.2019 12:15 - Re: Zimní pneu na C5
99
robo - tie prasklinky to je nič.. také sa mi spravili na pol ročných nových nokianoch, ak to má dezén tak to spokojne jazdi

Michelin koncern - Kleber, BF Goodrich, Kormoran, Tigar
Continental koncern - Barum, Matador, Semperit

Mne buchla tá barumka nová, bez akychkolvek poškodení, praskliniek .. proste vadná z výroby. Ostatné som vyhodil a obul čo som mal doma nejaké číny skladom. Konkrétne Rotalla Setula E-Pace alebo tak nejak. Paradoxne nemali problém.

Vela ludí narobí paniku ohladom veku pneumatiky. Ono vek neznamená automaticky zlý aktuálny stav.

Predával som Micheliny z C5 x7 lebo mi nepasovali rozmerovo na C6 boli malé, no a tých múdrostí čo som počul od kupcov..no koniec. Mali nalietané ca 1000km a potom boli v garáži asi 3 roky. Jeden pán mi vynadal a hučal mi do telefonu ze to niesu zanovne pneu, ale 4 ročná guma! .. Další čo to reálne kúpil, hovorí že on dojazdieval teraz rezervy z roku 2001 a v pohode.

Na jaguari som mal pneu z roku 1998.. lietali 220kmh bez problemu micheliny. Na C5 som tiež dojazdil rezervy čo som mal v autách z r 2007 micheliny. Na BXe som mal Micheliny z 2002, dojazdil som ich, po nahodení nových som si nevšimol minimálny rozdiel.

Dnes musí každá pneu splnat kvantum blbostí a noriem.. aj protektory. Dobrý protektor sa vyrovná novej pneu, už to niesu tie odlepovacie šmejdy z 90tych rokov. Na primárne auto C5 a C6 dávam vždy nové pneu, ale tam mám nájazd cez 30 000km sezona. Na zimu som obul na sekundárne autá (do 10 000km sezona) Vraníky HPL4 Green Diamond a driapu sneh jak besné. Sú sice hlučnejšie ale nemal som problém. Navyše mám pocit spokojnosti že som ušetril 80% výroby novej pneu.

Pneumatiky sú celosvetový biznis a kolíše ako ich kvalita, tak aj kvalita a cena surovín z ktorých sa vyrábajú. Zdrojový kaučuk v prírodnej forme pochádza z najchudobenjších oblastí na svete..afrika, ázia.. Taiwan, Kambodža, kde ludia makajú za 20kg ryže. Vyrubujú sa lesy a sadia kaučukové plantáže.

Paradoxne cena kaučuku klesla o 50% a pôsobí ekonomické problémy farmárom..gumy u nás ale stoja rovnako nezlacnelo nič V europe potom koncerny trepú aké sú ekologické a chránia dodávatelov bla bla.. Pokial je ropa lacná pneu sa robia prevažne zo syntetického kaučuku a cena prírodného klesá.

Momentálne je partnerom Michelinu je ropná spoločnos Total a supluje syntetický kaučuk. Zimné pneu kôli makkosti pridávajú viac prírodného kaučuku.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator