Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Poničení při odtahu
Majo77
25.04.2019 20:27 - Re: Poničení při odtahu
Za?iato?n?k
Jarduk napsal(a):
Jinak zatim mi jak Citroen tak pojišovna říká, že ze zákona to funguje opravdu tak, že ačkoliv by oprava stála třeba 50 tisíc, tak pojišovna zaplatí maximálně cenu auta (40 tisíc) a jestli budu chtít auto opravit uplně, musím zbytek doplatit já. Nikoliv ten, kdo auto rozbil, ale prej já. To je vtipná republika tohle. Takže jediná možnost by byla to doplatit ze svýho a pak ten rozdíl třeba vymáhat soudně po tý odtahovce. Já když fakt vidim, jak nám tady vládnou miliardoví zloději a lháři a pak tady člověk řeší blbých pár desítek tisíc, ačkoliv nic neudělal špatně...


Z akej poistky sa to vlastne vyplaca? Tvojej havarijnej alebo nejakej poistky tej odtahovky? Nechcem byt pesimista, ale toto je klasicky priklad fungovania poistovni. Analogiou k tomuto je da sa povedat aj klasicka buracka kde ty nie si vinnik - vinnikom je sofer druheho auta. Poistky au robene prave preto, aby dokazali riesit taketo situacie za poistnika a nemuseli ich riesit priamo vinnici. A to nie je len o hlupom zakone v Cesku, u nas a myslim ze vo vacsine krajin to takto bohuzial funguje. Ak by si to aj dotiahol k sudu, pochybujem ze nieco vysudis nakolko zmysel poistky je v tom pokryt skodu za vinnika - a tu pokryju tym ze ti najprv ohodnotia skodu + nacenia auto podla software na to urcenym. Jedine co mozes asi urobit je nechat si ohodnotit auto inym obhliadacom - co z mojej skusenosti moc robit nechcu, nakolko ak ti to nahodou oceni na viac ako povodny, tak jeho odhad samozrejme neskor pouzijes pri sudnom procese, ktory sa bude tahat roky...a do tych tahanic by potom predvolavali aj oboch obhliadkarov.

Je to proste svinarna cele.. Drzim palce aby si z toho vysiel s co najmensou stratou.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator