Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna motorového oleje
Rio11
31.03.2019 10:49 - Re: Výměna motorového oleje
U??vate?
Jardo já podobný test jednou v životě udělal, někdy v roce 1995 jsem udělal kompletní GO motoru na své tenkrát oblíbené Š 136 Rapid. A do takto generálkovaného motoru jsem dal olej Paramo M7ADS IV. Tenkrát to byl snad jeden z nejlevnějších olejů, všichni se mi smáli, že je to olej do traktoru a né do auta. Jenže já najel za tři a půl roku s tím Rapidem 100tkm. Olej jsem měnil po 10tkm, a pak jsem dostal nápad ten motor vyndat z auta, rozebrat a zjistit jak je po 100tkm na tom. A světe div se ten motor byl jako novej, žádné vůle, minimální opotřebení ložisek na klice, žádné usazeniny karbonu prostě nic, prostě super stav, no a ten motor najezdil ještě dalších 150tkm než se kastle auta rozpadla. Takže za mě, pravidelné výměny bez přejíždění 10tkm (dnes jsem již na 15tkm), a olej se specifikací podle doporučení výrobce motoru, tím se řídím dodnes a motory v každém z mích aut nejezdily vice jak 400 tkm bez potíží.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator