Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Rozhozená sběrnice mezi řídícími jednotkami
Alex69
25.12.2018 14:02 - Rozhozená sběrnice mezi řídícími jednotkami
99
Krásný první vánoční svátek všem,
mám takový problém s mou C5 r.v. 2011, verze 3.0 V6 automat. Auto má najeto cca 120 tis. km a od doby co ho mám (od loňského září, kdy bylo po prvním majiteli dovezeno z Německa) se na něm nepravidelně projevuje zvláštní chyba. Někdy se projeví už po zasunutí klíčku, někdy až po nastartování, ale výsledek je vždy stejný, na palubce naskáčou veškeré možné chyby, počínaje Gearbox Fault, Break Fault, svítí kontrolka motoru plus různé další kontrolky včetně režimu snow a kdeco dalšího. Nejde řadit, jede to max na 1500 ot., jede nma max 3. kvalt, tedy klasický nouzový režim. Když se mně to stalo poprvé, byl jsem z toho vyděšen, dneska (v průběhu roku se mě to nepravidelně stalo asi 4 x) už vím co dělat, takže jsem v klidu. Odpojím baterku, chvilku počkám, připojím zpátky a auto je jako nové. Po chybách ani vidu ani slechu. Nicméně, auto jsem měl v prodloužené záruce, takže to autorizovaný servis řešil. Problém je prý v tom, že klesne napětí na baterce pod stanovenou mez (podle všeho 10,5 V) a tím se rozhodí komunikace mezi řídícími jednotkami a ty pak hlásí všemožné nesmyslné chyby. Vyměnili baterku, vymontovali a zkoušeli alternátor, vyměnili řemenici na alternátoru, prošli a zkontrolovali celý kabelový svazek a pár dalších věcí, ale nic z toho nepomohlo. Je tam prostě něco, co asi náhodně buď zkratuje baterku nebo ji minimálně natolik zatíží, že klesne napětí pod únosnou mez a to zapříčiní popsaný problém. Ještě zmíním to, že auto má nezávislé topení a problém se (by jen zcela náhodně) objevuje více v zimě (v létě se mně to stalo snad jen jednou), tak malinko sázím na tuto komponentu. Nicméně i když ráno použiji na půl hodiny topení, pak celý den normálně jezdím, startuji (zcela bez problémů a několikrát) a pak třeba druhý nebo třetí den nastane problém. Takže to nemá úplně přímou souvislost (nebo si to aspoň myslím). Servis už si neví rady a tak jsem si řekl, že se zkusím zeptat zdejší komunity, protože za zeptání člověk nic nedá a vždycky se může najít někdo, kdo už něco podobného řešil.

Aleš

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator