Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci?
Bobr53
14.12.2018 23:48 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci?
U??vate?
Patřím k těm uživatelům, kteří provozují Citroeny právě kvůli hydraulice (3x XM, 2x C5 I a nyní C5 X7), protože si cením kvality jejich hydrotechnologie, která vyžehlí veškeré terénní nerovnosti a jízdu si tak vyloženě užívám
Asi jsem taky klikař, protože s hydrou jsem nikdy problémy neměl - na XM jsem pouze vyměnil 1 kouli a ostatní jsem běžně nechal dofouknout, u jednoho XM jsem opravil výkonový stupeň počítače odpružení, u C5 I jsem pouze měnil manžety zadních pístnic, to vše. Moje Citroeny doposud kromě dofuku koulí nebyly nikdy v jiném servisu než doma, a to přesto že automechanik nejsem, profesně jsem elektro přes PC. Z toho soudím, že antipatie některých motoristů k hydraulice jsou přehnané a dle mně vyplývají z jejich prosté neznalosti.

A co k X7? Na té je naběháno 190t, vše dosud původní včetně FAP, výfuk se blýská bez jediné saze. Jediné co jsem měnil byly žhavící svíčky, běžná údržba. Auto se po silnici jenom vznáší, po najetí do nejvyšší polohy BHI spolehlivě vypíná. Výhledově vím, že mírně rosí jedna přední pístnice, ale zatím neřeším. Takže za mně dávám Citroenu , nebo připouštím, že mám mimořádné štěstí

K motorizaci C5 X7 - tady si myslím, že tomuto vozu sluší motor od 2.0HDi výše. Já osobně bych pod 2 litry nešel, biturbo je bonus navíc.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator