Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Pneu na C5 - pouze zkušenosti
LukoLVG
17.10.2018 18:45 - Re: Pneu na C5 - pouze zkušenosti
Za?iato?n?k
Letné 195/65 R15 - Michelin Energy saver cca 50%. Vek neviem, slabota tých pár km, možno tisíc km a šli preč.
Letné 205/55 R16 - Matador Hectorra 3 kupene ako nové, hlučné a veža papajú ale držia vežmi dobre na suchu a celkom dobre na vode, oproti tym Michelinom to bolo hlavne na suchu oveža lepšie, guma sa tak nešmýkala. Vysoká spotreba... Najazdených na pneumatikách 38 000km. Kupoval som ich pre super vybevenú cenu 110€ sada.
Letné Landsail LS 388 kúpene ako nové, tichá pneumatika dobre drží na suchu, neplave auto na nich ako na matadoroch či na Michelinach. Vežmi dobra spotreba na pneumatike. Čo je mínus zdá sa mi že horšie brzdia ako Matadory. Skúsil som ich pre parametre, tichost a prižnavos plus spotreba, prekvapila ma asi fakt horšia brzdná dráha. Inak je to značka ktorá má vývoj v holandsku a robi pneu v čine. Dodávajú pneumatiky pre nové Boeingy.
Zimné 195/65 R15 Continental WinterContact TS850, zohnaná sada po testoch pneumatík niekde z nemecka, pneumatika vyzerala ako nová, ešte mala prúžky pekne vo farbe. Za cenu 100€ sada Prvé dve zimy špičková pneumatika, čo sa tíka prižnavosti na snehu, hlučnos priemer. Spotreba fajn... tretia zima ale horsia pneumatika na snehu, už som jazdil nejako s vacsim respektom. Teraz ich čaká štvrtá zima najazdených doteraz asi 25-30 tisic km ale pojdu asi preč, je tam ešte vzor od 5 do 6mm, ak niekto chcete predám mám vyhliadnute Nokian wr3

Po tychto skúsenostiach vyberám len pneumatiky ktore majú hlučnos 68, prižnavost za mokra B a spotrebu B a samozrejme nižšie. Týmto kritériam vyhovujú len výrobcovia ako Pirelli, Continental, Dunlop, Landsail, goodyear. škoda že už kamarát nerobí s pneumatikami a teda už musím kupova cez eshopy

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator