Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Disky a pneu na C5 - obecně
Tony_Z
09.10.2018 22:07 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně
99
Hedgehok napsal(a):
Zdravím, zběžně jsem prohlížel diskuze o váhovém a rychlostním indexu , ale nenašel jsem odpověď . V techničáku mám napsáno na 15palce 195/65 váhový a rychlostní index 91H ( tj.615kg/210km) a na 16palce alternativa 215/55 93W (tj.650kg/270km) . Ten váhový index zatížení na kolo , to auto má podle mě přibližně stejnou hmotnost na 16 nebo 15. Přikládám otisk výstřižku techničáku . Dík za vysvětlení .


Ona ta nosnost pneumatiky souvisí s jejími rozměry. A popravdě nevím, zda by se ti povedlo sehnat pneu o rozměrech 215/55/16, která má hmotnostní index menší, než 93. A psát do TP něco, co ve skutečnosti neexistuje by byla pitomost.

Co se týče rychlostního indexu, tak je to jasně dané:
Vyhláška č. 341/2014 Sb.
"F) Technické požadavky na výbavu vozidel koly, pneumatikami a protiskluzovými řetězy:

1. Vozidlo musí být vybaveno tak, aby konstrukce, provedení, rozměry a huštění pneumatik odpovídalo podmínkám provozu, zejména největší povolené hmotnosti vozidla, povoleným zatížením připadajícím na nápravy a jeho nejvyšší konstrukční rychlosti. Rychlostní kategorie pneumatik musí být shodná nebo vyšší, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla."

Musíš splnit rychlostní index takový, aby byl vyšší, než maximální rychlost vozidla, více tě nemusí zajímat. U zimních pneumatik můžeš dát pneu dokonce s nižším rychlostním indexem, ovšem pokud tak učiníš, musíš mít na tento fakt upozornění přímo v autě, aby o tom byl řidič informován (a jel tak, aby se mu pneu nerozlítly).

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator