Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Vysoká spotřeba / C5 III 2.0HDi 100kW
MarekLexa
02.10.2018 17:33 - Vysoká spotřeba / C5 III 2.0HDi 100kW
99
Zdravím, od doby co jsem měl porouchané teplotní čidlo výfukových spalin (dále od motoru), mám problém s vysokou spotřebou paliva. Jistou dobu jsem tomu nevěnoval pozornost, ale nedávno jsem se sešel s kamarádem, který míval úplně to samé auto. Bavili jsme se o spotřebě a zarazila ho moje vysoká spotřeba, která se pohybuje okolo 6,8l/100km. Jezdil přibližně podobné trasy jako já, meziměstské silnice, po městě, občas po dálnici a měl prý spotřebu max. 5,5l/100km. Nedalo mi to a zajel jsem tedy za automechanikem, auto mi projel diagnostikou (zn.Delphi 2018). Diagnostika žádnou závadu neodhalila a i všechny čidla se mu zdáli být ok. Nic méně mi tedy restartoval řídící jednotku s tím, aby se smazaly předchozí hodnoty, když jsem měl vadné čidlo. Poté mi chvilkově spotřeba vzrostla až na 7,5l/100km. Po týdnu se opět dostala zpět na průměrnou 6,8l/100km. Auto mám pravidelně servisované. Olej měním po 12-15tis.km (cca.necelý 1rok), s tím i všechny filtry (vzduchový - po 5tis., palivový, olejový). Chtěl bych se Vás tedy zeptat, zda nemáte někdo podnou zkušenost co s tím. Mě jediné napadlo zajet ještě na nějaký certifikovaný chip tuning, zda by nebyli schopní nahrát nějaké lepší křivky nebo tak něco. PS.: nejsem odborník, tak případné vysvětlení polopaticky. Děkuji za odpovědi

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator