Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna žárovek - přední halogenová světla
Pavel123
09.08.2018 08:20 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla
99
Tak i já měl po letech to "štěstí" a nevyhnul se výměně H7 na tlumených světlech.Tedy u C5 I. Vždy jsem jsem v minulosti našel někoho,kdo mi H7 vyměnil. Ovšem tentokrát odešly obě v rozmezí dvou dnů.Jedna tam vydržela půl roku (hella) a druhá (osram) rok. Nyní jsem koupil Philips - Vision.Tak uvidím jak dlouho vydrží.Nájezd cca 15tisíc/rok.No a nyní k samotné výměně. Pozorně jsem si přečetl tuto diskuzi a v mnohém mi pomohla. Bez ní bych to dělal hodiny , takto obě strany cca 20 min.Rozhodl jsem se jít cestou bez sundavání nárazníku.Tzn. baterka ven na levé straně a na té pravé jediným pomocníkem v uvolnění prostoru bylo vyndání konektoru od BHI.U té baterky to byla fakt brnkačka.Tam to jde potrénovat.Ale i přesto,že to jde celkem snadno, tak jsem si pro jistotu pérovou sponu přivázal pevnou nití.Co kdyby mi vypadla z ruky....Tu nit jsem tam i nechal.Tzn pro příště ji opět použiju.Co se týká postupu tak jsem zvolil tento.Nejdříve sundat plast. víčko(to je jasné) pak jsem sundal dvěma prsty konektor ze žárovky a pak sundal pérovou sponu(ta má ve své dolní části takové zobáčky,které se zasunují do takových dírek a na té horní je pouze rovná část , která patří do takové drážky - tzn.nejdřív sponu v dolní části zmačknout a vysunout zobáček.Pak sponu uvolnit z té horní drážky a nakonec vysunout druhý zobáček.)Sponu jsem vyndal ven celou úmyslně,abych na ni mohl připevnit zmíněnou nit.Pak se lehce vyndá žárovka a vloží nová. Plochou a zobáčkem nahoru.Následuje zácvak spony v obráceném pořadí.Tzn. nejdřív uchytit na jeden zobáček pak nahoře do té drážky a na závěr druhý zobáček.Pak natlačit konektor. Chce to především trpělivost zejména na pravé straně , kde to člověk musí dělat po paměti bez vizuálu.Nejhorší mi přišlo trefit se do té drážky nahoře.Ty zobáčky mi přišly snažší.U té baterky to bylo fakt za pár minut. Nerozumím když zde někteří psali o nějaké pružině. Nevím jak u C5 II ale u C5I žádná pružina není.Je tam jen ta pérová spona, tak jak je už ve vlákně vyfoceno. Díky za dobré rady.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator