Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Klimatizace nechladí
kominjiri
27.07.2018 19:16 - Re: Klimatizace nechladí
99
Zdravím všechny. Tak jsem se konečně dostal ke kontrole výparníku, né zrovna jednoduchým způsobem " palubka opět dolů", ale alespoň jsem vyděl co se tam dole děje. Abych to celé shrnul tak jsem se na tu Lexiu nedostal, kolega co ji má to s ní zas tak dobře neumí a kontakt na který mě odkázal odjel na dovolenou. Tak jsem tedy demontoval palubku a horní klapky, vše jsem připojil a nastartoval. A jaké bylo mé procitnutí po zjištění, že z výparníku chladí sotva 1/4 a ve zbytku prochází jen neochlazený horký vzduch z venku. Hned mi bylo jasné to ,že po ránu cca 18°C klima jakž tak chladí, ale jak se venku oteplí na dnešních cca 33°C tak ta 1/4 výparníku má problém i s polovinou klimatizace., asi kompresor v kopru. Ležel jsem pod tím a el. spojka sepne, kompresor běží, sahara fouká. Trubky na komresoru nekomentuji, o jednu jsem se zpálil a i ta druhá byla horká. Mám zato, že ta silnější trubka by měla být chladná či dokonce orosená. Jak je to s tím expanzním ventilem při výměně, musí se vyndat klima z auta, nebo to jde vyměnit z motorového prostoru? Protože jestli budu měnit kompresor vyměnil bych i expanzní ventil a rovnou i chladič se sušičem. Pro jistotu.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator