Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ventilátor chladiče (Sahara)
abart
17.07.2018 22:01 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara)
99
abart napsal(a):
Ahojte,

na diagnostice chyba P0483, nejde druhý stupeň ventilátoru sahary. První stupeň funkční, zapne se okamžitě s klimou. Je fakt, že už jsem pěkně dlouho ventilátor na plno neslyšel.
Kontrola konektorů a relé u ventilátor, vše se zdá být OK. Vzhledem k tomu, že je tam jen jedno relé, ovládá se rychlost patrně přes napětí? Nemáte někdo schéma zapojení?


Ahoj,
vracím se k problému se saharou. Po čase přestala jít úplně - i na první stupeň.
Následovala výměna za novou saharu z druhovýroby. Na nízký stupeň se roztočí ihned po nastartování. Ale při tažení karavanu se mi auto dost hřálo, sice se mi nedostalo až do kontrolky přehřátí, ale moc již nechybělo. Aplikace na telefonu (Torque) ukazovala až 115 stupňů teploty chlad. kapaliny, na přístrojovce nechybělo mnoho do červeného pole. Po zastavení jsem šel k sahaře, šla na nízký stupeň a občas se snažila jakoby zrychlit na vyšší stupeň, ale hned zas padala zpět na pomalý - stále dokola.
Na diagnostice není žádná chyba.
Ještě jeden zvláštní postřeh - při otevření nebo zavření jakýchkoliv dvěří (při vypnutém motoru) slyším cvaknout relátko a sahara se lehce protočí.
Nějaké nápady co mohu zkontrolovat svépomocí?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator