Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Klimatizace nechladí
jruze
16.07.2018 22:11 - Re: Klimatizace nechladí
U??vate?
kominjiri napsal(a):
Zdravím všechny, patřím též do klubu s problémem na klimatizaci. Mám standartní problém: Aut. klima nastavena na 21°C strana řidiče chladí, u spolujezdce jde pouze vlažný vzduch. Říkám si vyměním pylový filtr a nechám doplnit klimatizaci a bude to v pohodě. Měl jsem za to, že mám málo chladiva což se ukázalo jako liché, doplněno pouze 90g za 200Kč. Problém to nevyřešilo. Po přěčtení diskuzního fóra na toto téma mne napadlo, že problém budou asi klapky. Demontoval jsem přihrádku u spolujezdce, odšrouboval jsem krokový motůrek
a odzkoušel jsem klapkou pohybovat ručně. Ulomená nebyla šlo s ní pohybovat, ale po uzavření klapky šel stejně pouze vlažný vzduch. Říkam si "ok" bude asi nalomená klapka a proto zcela neuzavře přívod teplého vzduchu. Zakoupil jsem tedy novou zesílenou sadu klapek za cca 1600Kč a pro jistotu jsem je vyztužil podle návodu zde na fóru .V sobotu jsem zdemontoval palubku, demontoval jsem horní část klimatizace a po nahlédnutí do nitra klimi jsem zjistil, že klapky jsou v pořádku ani náznak nalomení. Nicméně jsem klapky preventivně vyměnil a zaměnil krokové motůrky. Vše jsem úspěšne složil zpět jen pro to abych zjistil, že veškeré mé úsilí bylo na nic. Klima se chová pořád stejně. Co mě nenechává v úžasu je jak "žabožrouti" přišli na to, že na celou aut. duální klimu stačí pouze jedno teplotní čidlo, které není umístěno na výstupu z výdechů vlevé a pravé části, ale uplně dole mezi topením a výparníkem + světelný senzor a jedno čidlo u spolujezdce. Přijde mi to jako nastavenou teplotu hádat z karet. Už mi došli nápady. Na fóru se vše točí kolem klapek, už mě nic nenapadá. Máte někdo nápad co s tím je, že to u spolujezdce nechladí?


Táhlo horní klapky.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator