Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Vysoká spotřeba po výměně turba, rozvodů...
otula
15.06.2018 12:38 - Vysoká spotřeba po výměně turba, rozvodů...
99
Zdravím, chtěl bych se zeptat zkušenějších na názor, jak velkého blbce se ze mne snaží udělat můj servisák. Na mé C5 Break z roku 2005 mi nedávno měnil spojku, setrvačník, turbo, startér, rozvody a nějaké drobnosti (hadičky, trubičky...)
Před opravou mi z auta kapala troška motorového oleje, dálniční spotřebu jsem měl kolem 6 litrů, v našich kopcích s hromadou zatáček jsem při živé jízdě měl dlouhodobě spotřebu 7,2 litru. Do prudšího kopce, když jsem na to pořádně šlápnul, mi okamžitá spotřeba nabíhala kolem 15 litrů.
Po zmiňované opravě se dálniční spotřeba zvedla na 7 litrů, v našich kopcích, a to když se snažím jezdit s lehkou nohou, mám spotřebu k 8 litrům, okamžitá spotřeba do kopce jde přes 20 litrů a auto hůř táhne, dokonce jsem 2x málem skončil po rozjezdu uprostřed křižovatky v cestě jinému autu, když jsem chtěl rychle projet a neměl jsem přednost, protože když jsem povolil spojku, tak auto najednou ztratilo výkon a přestalo táhnout...

A mimochodem mi pár dní po opravě začal šíleně téct odněkud motorový olej (který už neměl po výměně turba téct vůbec).

Když jsem to volal mému servisákovi, tak mi oznámil, že za spotřebu může FAP filtr, že už ho mám za..aný, a za olej může nekvalitní materiál, že ty dnešní hadičky a trubičky jsou strašné šmejdy, že klidně po týdnu odejdou...

Věřím tomu, že FAP filtr už je po letech ve špatné kondici a že jsem kvůli tomu neměl spotřebu pod 6 litrů, ale nevěřím tomu, že se kvůli němu zvedla spotřeba ze dne na den o litr, čirou náhodou zrovna v době, kdy mi na autě dělal opravu. A také nevím, co si mám myslet o tom, že dnes odcházejí hadičky po týdnu - to by musely automobilky zkrachovat, protože by nedělaly nic jiného než jednu opravu za druhou...

Je reálné, co mi můj servisák říkal?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator