Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Klesání zadní části vozu / C5 III
intom
07.06.2018 14:40 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 III
99
Ahojte,
Nieco sa mi deje so zadnou hydraulickou napravou (C5 tourer, rok vyroby 2010)

Prejavuje sa to podobne ako v tejto teme, ale uplnu zhodu s vyriesentmi poroblemami som nenasiel.
Co to robi: Pridem k autu a najdem zadny podvozok dole (mam pocit, ze to prislo s prichodom teplych dni). Odomknem auto a otvorim dvere (nenastartujem) a pocujem cerpadlo. Asi po 45 sekundach zadna naprava "vystreli" hore s pocutelnym "odfuknutim". Auto niekedy klesne po 2 hodinach a niekedy aj 3 dni neklesne. LDS mi neunika (to potvrdili aj v servicse).
Okrem tohoto mi to vystrelovanie zacalo robit aj pocas jazdy. Neviem, ci mi postupne klesne auto dole a potom to vystreli hore. Alebo to striela nezavisle od vysky v akej sa zadna naprava nachadza. Toto sa deje pri plynulej jazde bez akehokolvek zasahovania do poloh hydrauliky z mojej strany.

Tu je video po otvoreni auta ("vystrel" je v 44 sekunde)
.link.

Bol som v autorizovanom servise a nevedia presne co sposobuje moj problem, takisto nevedia, ci je to jeden problem alebo dva: klesanie a vystrel. Jednoznacne sa objavili naraz.
Ich podozrenie je:
1) hydraulicky blok pre perovanie (5277N8, = cerpadlo, ventily, riadniaca jednotka) 972 EUR za diel
2) regulator pevnosti perovania (5277N7, zadna naprava) 490 EUR za diel

Pri prvej navsteve mi precistili (zahrdzaveny) senzor vysky, ale to moj problem neodstranilo.

Kedze je to dost penazi, tak sa chcem opytat Vas, ci sa s mojim problemom niekto stretol.
Ci si myslite, ze navrhovana suciastka (alebo obe) naozaj problem odstrania.
Ci sa dane suciastky daju niekde zohnat ako repasovane.
Ci nepoznate nejakeho mechanika (najlepsie v okoli Bratislavy), ktory by to vedel opravit (pripadne zohnat repas) za rozumnu cenu.

Velka vdaka,
Tomas

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator