Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
jindra pro
19.05.2018 14:05 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
Za?iato?n?k
Ahoj všichni, jsem tu nový, ale fórum sleduji pasivně celkem dlouho. Měl jsem Xantii, asi 9 let C5 I, tu jsem před dvěma roky prodal, koupil si Opel Zafiru C. Velmi dobré auto, ale tvrdší podvozek nebyl pro moje záda to pravé, takže jsem se letos v únoru vrátil zpátky k C5. Dovezl jsem v únoru z DE CrossTourer, 2014, 150 KW s automatem. Jsem ten, o kterém se jruze zmiňuje o pár příspěvků výše. Nemám automat s čím srovnat, vlastním jen novou dodávku Iveco Daily s 8mi stupnovym automatem od ZF. U Iveca o té převodovce, že řadí fakt nevím, je velmi dobrá... U toho Citroena mě zarazilo, že je prostě při prudší akceleraci cítit, že řadí. Není to ale nic dramatického. Auto bylo u jruze, který ho zkoušel a potvrdil, že jeho auta řadí jemněji. Škubnutí při změně páky z P na D nebo R pozoruji občas taky. Hned jak jsem to nechal dovézt (byl jsem si pro to v DE osobně) jsem nechal vyměnit olej vyplachem. Po hodně studování informací jsem v servise chtěl, aby mi tam nalili olej se specifikací JSW 3324. Vytiskl jsem stránku s Total olejem, který to splňuje. S pohledem na mě jako na blbce a odpovědí, že tam samozřejmě dají co těm patří jsme se rozloučili. Druhý den s radostí volali, že auto je hotové, mailem mi poslali fakturu na cca 8000. Paráda říkám si. Otevřu fakturu a málem mě trefilo. Nalili tam olej Motul Multi ATF. Hledal jsem specifikaci a zjistil jsem, že je to zřejmě olej od NASA, protože splňuje snad úplně všechny normy. Platil jsem 14 litrů oleje, jelikož říkali, že z toho šel celkem humus. Když jsem se ptal, proč tam dali toto, říkali, že to konzultovali se zastoupením Motulu, a ti jim potvrdili, že to tam mohou nalít. Auto řadí stejně, jako řadilo před tím. Žádná změna. Mám teď dilema a zároveň sto chutí to dát zase někam a udělat výplach znovu a dát tam Tutela GI/VI, splňuje normu AW-1. S jruze jsem to kunzultoval, on mi řekl jak to dělá on, já to plně respektuji, ale z principu a selského rozumu fakt nebudu dávat 4 litry kapaliny v hodnotě cca 4000 Kč. Samozřejmě zde musím napsat, že jsem velmi spokojen se službami jruze, udělá vše co jsem si vymyslel, případně vysvětlil, ještě jednou díky! Auto bylo v Citroenu na online diagnostice, prý se stáhla nějaká aktualizace. Když jsem s tím teď jezdil, mám pocit, že ta převodovka řadí líp. Ale možná je to pocit, uvidím za delší dobu. Vždy, když si vezmu auto ze servisu, tak mám pocit, že jede, brzdí, řadí líp... Omlouvam se za delší příspěvek.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator