Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Rozloučení s C5
Devilian
13.05.2018 14:45 - Re: Rozloučení s C5
Za?iato?n?k
Takze som sa na mazde konecne previezol, tak mozem povedat prve dojmy. Zacnem minusami:
- je 'prekvapivo' tvrdsia (na 19 palcovych kolesach)
- ma mensi kufor
- motor pocitovo nejde omnoho lepsie ako moj 2.0i 103kw, ale za to moze ekonomicke nastavenie automatu
- hluk na dialnici sice od motora nie je, ale od pneu je o to vacsi. Mam tam ale zimne gumy, po prezuti uvidim.
- neda sa vypnut adaptivny tempomat, ktory brzdi uz z dialky, ked sa blizim k autam (co nie je moc ekonomicke, ked sa potom rozbieha)
- tachometer asi od VW- tempomat na 146, auto ide tych 140-141 realne. Na citroene som daval tempomat 142, auto vtedy islo 140-141.
a plusy:
- vybava- parkovacia kamera, drzanie v pruhu, potom dve skratky, ktore neviem co znamenaju a nechytal som sa tych gombikov.
- jazda je omnoho lepsia- auto sedi lepsie v zakrutach, riadenie je ostrejsie, po dierach na ceste je tvrdsie, ale tichsie
- spotreba- po dialnici 200 km (zilina ba), poslednych 50 km 120km/h. Citroen 8.5l, mazda 6.9l. Tolko pisali obidve v BA ked som parkoval. Citroen je ale vacsinou optimisticky, mazdu este musim zmerat (ale moc tomu cislu neverim). S tym som naozaj spokojny. Auta isli celou cestou za sebou (poradie citroen, a mazda adaptivnym tempomatom za nim)
Takze zatial vcelku spokojnost. Auto idem olepit cele foliou kvoli antikoroznej ochrane, a musim nieco vymysliet na start stop kazitko.
Co sa tyka citroena, asi sme narazili na ine kusy nahradnych dielov. Je pravda, ze je to riesitelne vacsinou lacno. Ale urcite nie rychlo a trvale. Ako som pisal, palivove cerpadlo na benzin sa da kupit len na mozno 2 roky, potom sa rozsype. A zda sa, ze lista z cievkami je na tom podobne. Rychlo- no auto napise skoro vzdy depolution system faulty. To velmi pomaha rychlemu rieseniu problemov. Ked sa pokazi nejaky parkovaci senzor, auto napise parking system faulty. Tiez velmi dobre na rychle vyriesenie problemu, lebo staci skusit prehodit 8 snimacov za novy a je to. (alebo vypnut predok a tym zistit aspon, ci je to predny alebo zadny parkovaci senzor).
Takze ano, suhlasim, auto sa da opravit lacno. Ale ja mam radsej svoj cas, a nie chodenie po diagnostikach, hladanie odtahoviek a otravovanie ludi cez vikendy. Radsej si za tie diely priplatim, a nebudem ich musiet riesit tak casto.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator