Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Elektrická parkovací brzda / C5 III
JirkaR
29.04.2018 22:58 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III
99
No tak tak ono je to vypnou klíček, šlápnout na brzdu zapnout klíček, stisknout tlačítko a vypnout klíček. Pět úkonů na to abych měl odbržděné auto. A to máme u Citroenu kliku že to jde i když se odpoutám abych našel peněženku. Měl jsem půjčeného Pasáta a vyjížděl jsem z parkoviště 15min, než jsem přišel na to, že se musím připoutat. Až tak snadné v nervozitě že mě podskakuje pohon myčky to zas není. Hlavně rád řídím v pohodě a nechci se nervovat s brzdou. Doporučuji vyzkoušet. A jde i o garáž. Mám tam na betonu pryskyřicový nátěr barvy a pod zadními koly už je odřený. Důvod je ten, že když dám málo plynu, na což jsem na rovině zvyklý, tak zadní kola prostě šoupnu. Tak tento složitý postup odbrždění dělám při každém zajetí do garáže. Všude jinde klidně ručku zatáhnu to je jednoduché. Určitě se nebojím toho, že bych jí nepoužíval, tak, že se mi zanese. Na vypnutí automatiky už jsem myslel. Bohužel jsem četl, že když to nechám vypnout, tak nebude funkční ani automatické odbrždění při rozjezdu, což mě trochu děsí, ale asi to vyzkouším.
Škoda že tam nenechaly nějakou možnost aby se nezabrzdila. Třeba vypnutí motoru, když nedržím sešlápnutou brzdu. To je přesně případ kdy auto stojí na rovině a ručku nepotřebuje. Jinak proti automatikám nic nemám, když mi nezasahují do toho co chci dělat, nebo mají možnost dočasného vypnutí. Mnoho lidí nadává na start-stop a ten vůbec nevnímám. Nastartování je rychlejší něž sešlápnutí spojky, tak pro mě v poho. Asistent rozjezdu mám také rád, zatím dělal přesně to co jsem očekával. Automatické světla na nové C5 super, protože se dají vypnout přímo na ovladači. To je domyšlené.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator