Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Emise a pravděpodobně vadný katalyzátor
macman
16.04.2018 14:02 - Emise a pravděpodobně vadný katalyzátor
99
Zdravím vespolek...

Nějakou tu dobu mám podezření, že mi na autě odešel katalyzátor (C5 II, 2.0i RFJ).. Na diagnostice mi sporadicky vyskakovala chyba zadní lambdy (nesmyslný signál), ale vyskočilo i opotřebení katalyzátoru.. Po vymazání závady se to do 500km vrátilo zpět.. Vyměnil jsem zadní lambdu, sice mám od té doby najeto skoro 500km a zatím nic nevyskočilo, stejně si myslím že katalyzátor bude KO.. Podle diagnostiky jsou průběhy na obou lambdách takřka totožné a to by "prý" být nemělo...

Jelikož mi propadla technická, rozhodl jsem se jet na emise s tím, že se prostě ukáže...

První problém nastal hned po napíchnutí auta, jelikož se mu objevily dvě neznámé závady, které nešly vymazat...
O závadách vím, jedno je komunikace s alternátorem a druhá je řízený termostat... Nicméně jeho systém nevěděl.. Poté prohlásil že s Citroenmi je problém a po deseti minutách se nějak proklikal k readliness kodům, kde to bylo tak půl na půl jedničky a nuly...
Bohužel to bylo bez popisu, takže nevím v kterých okruzích byl problém...


Následovalo to, že si načetl podle mě nějakou vyplněnou tabulku a ručně tam zadal moje VIN, typ motoru atd.

Pak se šlo na měření, sonda do výfuku.. Lambdu mu to ukazovalo 0,997- což je OK, ale byly brutálně vysoké hodnoty CO a lehce zvýšené HC.. Když ale držel otáčky delší dobu konstantní, tak se pomalu třeba po 15 vteřinách hodnoty dostaly do zeleného... Takhle to dělal několikrát.. a já emisema prošel..

Co mě zajímá... Mám tedy vadný kat, nebo ne??? Pokud ANO, tak je možné že by auto s tím prošlo, nebo technik mě prostě "nechal" projít...

Vím že už se za chyby v ŘJ a nedokončené Readliness nevyhazuje, že se dělají dodatečná měření...

P.S. následující technická byla fakt velmi poctivá... Kontroloval všechny pásy, sluneční clony, lomcoval sedadlama.. Regloskopem zkoumal mlhovky.. prostě věci, co jsem dřív neviděl.. Ale vyhodil mě za nerovnoměrný brzdění ručky.. Jinak auto OK..

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator