Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: 3D tisk
RimmerCZ
04.03.2018 10:05 - Re: 3D tisk
U??vate?
BHI tak urcite Mozna tak nejakou krytku hehe.

Co se tyce toho PETG, tak jsem z toho tisknul Lego Duplo koleje pro dceru a v ruce to neslo zlomit. Velky rozdil v prilnavosti jsem zaznamenal, kdyz se vypne vetrak. PETG musi mit cas prilnout, a kdyz se chladi vetrakem, tak ten cas je vyrazne kratsi. Musis sice zpomalit tisk, kdyz by doba tisku vrstvy byla kratka, aby se nebortil objekt, ale fakt to potom drzi celkem dost. Pouzivam na rezani objektu Slicer Prusa verzi a je tam na to nastaveni. PLA je dobre na dekoracni a tepelne nenamahane veci, na webu uvadi cca 60 stupnu. Nikdy jsem to ale nemeril, ale kdyz nechas PLA vytisk v lete v aute nekde v horni casti, treba plato, nebo nedej boze palubka, tak zmekne, tenke veci se zborti. Z PC jsem jeste netiskl, tisknu fakt celkem zridka, casto blbosti typu stojanek na tablet, mobil atp. Postavil jsem si klon Prusa MK2 z dilu z aliexpresu, tiskne pekne, mam celokryt kvuli ABS a 200W podlozku. PC bych mohl zkusit, mam celokovovy extruder, teploty tisknu 300 stupnu nejsou problem, takze by sel i Nylon, ale jak rikam, nemam pro to zatim vyuziti. Tu packu jsem nejprve tisknul z ABS, ale ta dirka na valecek bowdenu byla proste krehka a lamalo se to tam. PETG je pevnejsi nez ABS, aspon si to myslim.

Navic:

As far as printing temperatures go, you need a 3D printer with a hot end that can reach and maintain a minimum of 290°C. The printer should also be able to heat and maintain a minimum bed temperature of 135°C, with 145°C - 150°C being preferable. Even with a bed temperature of 110°C, t

Jakoze mit podlozku na 140 stupnu je uz docela hardcore teda.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator