Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: dojmy z STK
xantia.hd
01.03.2018 21:48 - Re: dojmy z STK
99
To, že na STK fotí, vůbec nic neřeší, snad jen to, že tam to auto fyzicky musí být, ale zda ho tam dotlačím, či přivezu na podvalu, je lhostejné. Systém je o lidech a jejich poctivosti, to prostě žádným focením eliminovat nelze, to by se snad celý průběh kontroly musel natáčet na video a stejně by to nepomohlo. Mě osobně nejvíc vadí, že zřejmě v rámci statistik musí některá vozidla neprojít a určitě to nebudou ta spřízněných ... Takže se vyhodí auto z STK na únik maziva z manžety poloosy, kde je trochu mastnoty a dírka menší než po špendlíku, kterou nelze pouhým okem vidět . Vyhodí se nešastná starší paní, které nesvítí jedno brzdové světlo, přestože jej před odjezdem na STK kontrolovala (mě se osobně stalo jednou to samé, nepřejte si slyšet ten křik technika, když jsem mu řekl, že vozidlo je dnes po servisu, zkontrolované a žárovka zřejmě praskla cestou, že vše po návratu na servis okamžitě napravíme - STK na měsíc a za půl hodiny opakovačka) Pak vidím technika, jak si sám na linku zaváží auto zřejmě kamaráda, zadek je jak vánoční stromeček vlivem vadného ukostření , brzdové válce jen tak přefrčí a ejhle, už lepí známku na 2 roky .... Nebo přijede nějaký dvojkový Golf po řádném tuningu, kola mu lezou z bĺatníků, vzadu roura jak od kamen, že na lince není slyšet vlastního slova, STK no problém.. A s pánem, který najezdí za rok 1500 km do lesa je vymeteno, že má na autě přední ochranný rám (který mu před 16 lety namontoval originál prodejce, bohužel v té době bez jakéhokoli zápisu do TP a několik STK to nikdy nikdo neřešil) A když se zeptáte hloučkujích se techniků, jak to vlastně s těmi rámy je, tak jeden řekne - neřeším, druhý neprojde ...Takže metodika a znalosti žádné. Mě osobně se stalo, že technik mi lepil známku na měsíc kvůli nezapsanému rámu. takže jsem mu řekl - jaký bude další postup - mám doklady od výrobce, změří se tedy nová délka vozu (jako by o něco šlo, po montáži tažného zařízení také nikdo nemění délku vozu o přečnívající hák TZ), udělá se nějaký protokol o kontrole rámu a já s ním a doklady o rámu, homologací půjdu na evidenci vozidel rám zapsat. A víte co se stalo ? Než by technik něco řešil šeškrábnul měsíční známku a nalepil dvou roční a bylo vyřešeno. To jsem fakt čuměl .. To je to, co mě osobně nejvíc vadí, nedokáži se smířit s faktem, že na STK jsou si všichni rovni a někdo je si rovnější Každému je měřeno jiným metrem a většinou jsou trestáni ti starostliví, poctiví, problematiky méně znalí, prostě ti ovčani

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator