Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: LPG a C5
Ferro
08.11.2017 23:28 - Re: LPG a C5
Za?iato?n?k
Zdravím milovníky LPG (harpagony a šetřílky jako jsem já).

Poznámka a zkušenost z provozu na LPG.
Nájezd po montáži 55.000 km - jednou vyměněn filtr LPG, jinak jen revize těsnosti soustavy, celkově jen pozitivní zkušenost. Jezdím převážně město a blízké okolí se spotřebou BA cca 10,5l/100 a LPG cca 11l/100km. Při dněšních cenách BA 29,50 Kč/l a LPG 12,50 Kč/l jezdím za cca 2/5 ceny benzínu. Ostatní náklady jsou shodné, takže maximální spokojenost. Rozdíl mezi jízdou na LPG a BA je nepozorovatelný a při přepnutí z jednoho na druhé palivo a zpět (a v zimě, nebo v létě) nevnímám změnu. Náklady na zabudování LPG v ceně 26.000 Kč jsem měl vrácené v úsporách během prvých 10.000 km a od té doby jen šetřím. Motor je v nízkých otáčkách (oproti ropákům) poněkud línější, ale nejsem žádný závodník a při předjíždění s tím počítám. Tedy celkově veliká spokojenost!!

Před časem se trvale rozsvítila kontrolka "motor" a počítač házel hlášku "Depolution system faulty". Jízdní vlastnosti bezezměny. Pročtením diskusí zde jsem dospěl k závěru, že bez diagnostiky nejsem schopen nic vymyslet. Odborník na motory PSA mi to za 500,- Kč napojil na LEXII a zjistil nesoulad v bohatosti směsy. Problém nebyl v provozu na BA - chybová hláška se projevovala pouze po přepnutí na LPG. Tak jsem navštívil "plynaře", ten si s tím 3 minuty hrál, upravil bohatost směsi a tím závadu odstranil. Vzhledem k tomu, že při tom udělal i revizi, dal štempl do dokumentace a chtěl jen 200,- tak za hubičku. Ještě mi řekl, že životnost vstřikovačů je kolem 60.000 km a a počítám s celkovou cenou 2.100,- Kč za repasované + výměna + palivový LPG filtr. Práce na počkání, a přijedu až se začne projevovat nepravidelný chod motoru na plyn. Zatím vše OK a snad to ještě chvíli vydrží. A když ne, tak cena a výhled na dalších bezproblémových 50-60.000 km je uklidňující.

Ergo kladívko - není nad toho, kdo má LPG a je spokojen. Alespoň tak jako já!! Prostě jsem

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator