Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna palivového filtru a čerpadla + odvzdušnění / C5 II 2.0 HDi
Shakal007
22.10.2017 15:50 - Výměna palivového filtru a čerpadla + odvzdušnění / C5 II 2.0 HDi
Za?iato?n?k
Zdravím vespolek
Stala se mi nemilá věc, že jsem dojížděl na firmu a auto se najednou začalo dusit až úplně umřelo. Všechno nasvědčovalo bordelu v naftovém filtru, což se mi nakonec potvrdilo a tak jsem vyměnil filtr a při tom jsem ještě zjistil přidřené čerpadlo nafty ( jde o vysokotlaké čerpadlo Siemens) které jsem nakonec vyměnil. Samozřejmě jsem vypustil naftu a koupil novou. Ale není všem problémům konec. Nemůžu se zbavit bublinek v palivovém potrubí mezi filtrem paliva a vysokotlakém čerpadle. Tedy v té plastové průhledné trubce. Jako další jsem prověřoval zda jde nafta do vstřikovačů tedy jsem povoloval jednotlivé matice na vysokotlakém pottrubí mezi čerpadlem a vstřiky, nafta tam tudy sice proudí ale nezdá se mi že by ten tlak byl nějak extra velký. Pro jistotu jsem se ještě podíval na diagnostiku,kde se mi ukázaly závady: čidlo tlaku oleje, P1351 což je relé žhavení a dožhavování ( čeká mě výměna)a dále P1598 což je elektromagnetický ventil obtoku chladícího okruhu ( což asi nesovisí s palivem ) a pak jsem se nebyl schopen připojit k jednotce motoru. Takže teď hledám nějaký návod či pomoc nebo radu jak si s tím dále poradit a dotáhnout to do vítězného konce ( samozřejmě nebude li vyhnutí skončím s Morrisem v servisu). Jsem z Prostějova takže nejspíš Car Citon Olomouc. Jelikož mám k autu i citový vztah (kdoho nemá že?) tak se jej nechci zbavovat ale chci mu vrátit puvodní slávu, ještě bych doplnil že jde o C5 po faceliftu 2004 2,0 HDI 138 kW s FAP filtrem, takže pokud by měl někdo nějaký nápad tak sem s ním jsem jedno velké ucho a předem děkuji za případnou radu či pomoc

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator