Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Nezávislé topení - C5 III
eisy811
10.10.2017 16:35 - Re: Nezávislé topení - C5 III
Za?iato?n?k
Vsetko to je pekne co tu je popisane, ale.
Zima sa blizi, teda aj mraz, lad, sneh.
V Polsku sa daju original Webasto (Thermo Top Evo) do C5 X7 zohnat za hodne zaujimave ceny. Az nedokazem odolat. Horsie to uz je s kabelazou a zapojenim do elektriky. Namontovat ho a pripojt na vodu neni problem.
Robil to uz niekto?
Podla toho, co som nasiel, tak tam neni ziadna daka krabicka ci RJ. Je len webasto, kabelaz, tri rele, privod nafty (pumpa, ihla, vedenie) a na ovladanie napr. hodinky, ktore idu nahradit aj inym ovladanim (napada ma napr. dake lacne dialkove na central a pod.)....

Dokumentacia:
Tu je link na instalaciu Webasta do C5 X7 2.7 HDi v anglictine.
.link.

Pripojenie na BSI, pin c6 toho 20 pin konektora ma zabezpecit spustenie kurenia vnutri kabine, teda sa aktivuju klapky a teda PSV, co znamena, ze sa zapne aj ventilator kurenia na cca 20-30%, no a nastavi vnutornu cirkulaciu. Tu je trocha polemiky, kedze zevraj nad teplotu okolia +4 stupne sa tak nestane, co sa da chapat ako ziaduce, kedze neni predpoklad namrazy na okne, zrejma setrenie koli akumulatoru. Na tom pine c6 by to malo byt ovladane minus polom.

Takze skutocne je to tak jednoduche?
Kupit potrebne Webasto (aj s drziakom, pumpou), ihlu, podavac nafty, palivove vedenie, kabelovy zvazok (cislo, orient. cena?), osadit Webasto, napojit na vodu, pretiahnut kablovy zvazok, pripojit naftu, pripojit na + a kostru, zapojit konektor do BSI a jeden drat pripojit na ten pin c6 a potom navstivit niekoho s diagboxom???

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator