Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ventilátor topení / C5 I / II
quattrop
05.09.2017 07:50 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II
99
Ahoj,
tak po 4 letech jsem tu s nefunkčním regulátorem zpět. Posledně jsem koupil nový ventilátor, vyměnil konektory k regulátoru a koupil nový regulátor. Po 4 letech opět regulátor v háji a dost vyhřátý konektor. Takže nová oprava spojů regulátoru, která vydržela jenom chvíli. Sehnal jsem tedy konektor na šroáku a k tomu regulátor. A už to nefunguje vůbec. Zkusil jsem další použitý regulátor a nakonec i nový a ventilátor nebežel. Spojením napřímo od kabelů před regulátorem s kabelem za regulátorem se ventilátor rozběhne. Kabely ale hodně hřejí, takže tipuju, že proud je tam dost veliký. Pro jistotu se mi podařilo sehnat i nový ventilátor, ale ve výsledku stále nic. Tuším, že to bude nějaká blbost, ale už vážně nevím. Když to shrnu:

- proud ke konektoru po zapnutí klíčku jde - na tom 6-ti kabelovém konektoru ho najdu a propojením rovnou ke kabelu ventilátoru se ventilátor rozběhne
- konektor je vyměnění (napojení přes svorkovnici) a jeho kontakty vypadají dobře
- regulátor je nový
- ventilátor je nový

Tak kde ještě může být chyba? Konektor v motorovém prostoru jsem kontroloval, vypadá ok. Nějaká pojistka to asi taky nebude, když na vstupu k regulátoru proud je, ne? Může být chyba přímo v ovládacím panelu - ověřím to nějak? Vždy po nastartování se tváří, že funguje, reaguje na tlačítka a rozsvěcuje čárky, ale jinak nic a za chvilku čárky zmizí. Můžu nějak proměřit ty tenké drátky k regulátoru, tipuju, že přes ně posílá signál do regulátoru jak moc se má ventilátor roztočit...

Díky za rady.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator