Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
gliny
01.06.2017 11:42 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
99
Ahoj, stala se mi nemila vec s touhle prevodovkou v C5 3.0 2005 benzin na LPG. Najeto 135t km dle cebie to opravdu sedi, provedl jsem vymenu oleje v prevodovce (v servisu specializovanem na automaty) pred zhruba 1000km. Auto jsem koupil pred mesicem a vymena prevodoveho oleje byla provedena poprve mnou.

Stalo se to, ze jsem jel po dalnici v polsku asi 1,5 (145km/h tempomat) hodiny v 3 lidech a bagazi s oblecenim v silnem desti s tim, ze prevodovka najednou zahlasila gearbox faulty a jela jen v nejakem nouzovem rezimu asi na 3 rychlostni stupen, tak jsem zastavil a po 10 minutach nastartoval a prevodovka zase slapala normalne. Tak jsme pokracovali v jizde dalsi asi 2 hodiny po dalnici ale rychlost jsem drzel do 130km/h a po zastaveni a natankovani jsem nastartoval a hned se opet objevila tahle zavada, tak jsme otocili zpet domu (prestalo prset) a jeli v nouzaku rychlosti 50kmh asi 20 minut, potom jsem zastavil na 10 minut a po nastartovani prevodovka opet ozila a od te doby uz slape tyden bez problemu. Chybove kody jsem u servisaka vycetl nasledujici P1701, P2179, P2177 a dalsi chyby viz obrazky v priloze, nevim ktere tam byly pred touhle udalosti, ale vyresetovali jsme je a uvidim co se bude dit dale.

Stalo se vam to nekomu? Nemate tip jestli to treba neni jen elektricka zavada?

Moje tipy jsou nasledujici:
1. Prevodovku jsem "prehral" jizdou po dalnici, prijde mi to jako blbost.
2. Tim, ze hodne prselo se nekde neco zkratlo a hodilo to tuhle chybu.
3. Auto se leklo, ze jedeme na Ukrajinu a radsi se posralo (jen vtip).


O vikendu pojedu do liberce a zpatky nalozeny a ma byt slunecno, takze otestuju jestli to mohlo byt tim pretizenim prevodovky.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator