Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: dojmy z STK
xantia.hd
22.05.2017 22:17 - Re: dojmy z STK
99
Tak jsem absolvoval emise s Xantií RHZ. Jelikož má v kožichu už přes 300, nastal problém. Přeběhové otáčky u tohoto motoru 5200-5400, motor prostě víc než 5000 nedal. Měření emisí mi přijde trochu jako šaškárna. Jelikož tam byl kluk, kterého trochu znám, tak přepsal ručně v datalistu emisní stanice otáčky na 4900 a prošlo. Schválně jsem se ptal jinde, jak by to bylo - emisemi bych neprošel, prostě přeběhové otáčky nebyly dosaženy. Další emise byly s Renaultem F9Q, kde mu vyběhl datalist na přeběhové otáčky 4600. Nějak se mu to nezdálo, tak přiskočil k druhé emisní mašině, od stejného výrobce a tam našel 5100. Otáčky přepsal na vyšší hodnotu. A v těchto otáčkách měřil asi 10x, protože to buď nepodržel dostatečně dlouho nebo nebyla splněna rychlost růstu otáček. A na můj dotaz, jak je možné, že se datalisty stejného motoru v mašinách liší - odpověď - jsou tam blbiny Co jsem tím chtěl říci : Stále si na emisích technici mohou dělat co chtějí, jaký smysl má, že mašina vyhodí nějaký datalist, který lze ručně stejně upravit ? A vrcholem bylo auto, které se přes OBD nespojilo - prošlo a v protokolu napsáno : Nemá OBD

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator