Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Děsy na cestách
Hanz 397
03.03.2017 23:13 - Re: Děsy na cestách
U??vate?
Dnešní cesta z práce domů...
Vylezlo žblunce a některým se zase nahrnula krev z mozku do jiných partií. Jinak si to nedovedu vysvětlit.
Půl 4. odpoledne,vyjedu z práce na Ústeckou a už popojíždím v tý zasraný,skoro půlhodinový koloně. Přede mnou pomocníci s ochráncema. Když jsme byli cca v půlce cesty k semaforu,kousek před odbočkou na Dělnickou,koukám v zrcátku modrý majáky. Sanitka. No a protože jsem uvědomělý řidič,nechávám si pro tenhle případ před sebou v koloně místo a i tak stojím víc u kraje,tak uhnu ještě kousek. To samé cajti přede mnou. Sanitka to okolo docela provalí,no a když je u té odbočky na Dělnickou,tak se před ní z ničeho nic objeví čumák Golfa. Neomylně ho trefuje. No,naštěstí jen lehce škrtá. Ten idiot chtěl odbočit a ani nekouk do zrcadel.
Popojíždím dál. Projedu semafor,docukám ke kruháku u Tesca, najedu na nový most,nasadím tachometrových 80km a protože nechci sjíždět ke Kauflandu,najedu do levýho. Pravej je plnej nákupuchtivých a stojí... Najednou okolo mě zprava první letošní...motorkář. Málem jsem se pos...al,jak jsem se lekl. Nejel rychle,ale letěl nízko...
Na konci mostu sjedu na Kamenickou. Připojovací pruh tam absolutně nemá význam. Stejně tam 90% "řidičů" zastaví,aby mohli dát přednost někomu,kdo je ještě na kruháku u Kokosu... Dneska tam byli dva zastavovači.
Konečně jedu po Kamenický svých 55 (dost často tam měřej), zastavovači už jsou dávno v prachu. Asi museli dohnat to zastavení. Blížím se z zastávce MHD. V ní stojí ten velkej,třínápravovej Mercedes... Koukám,na blinkr. Nebliká. Nevím,jak jinde,ale v DC asi autobusy MHD nemají zrcátka-blikne a jede,v tom lepším případě. Už jsem cca v půlce busu,říkám si,jak mi to krásně vyšlo,že se za ním nepotáhnu k další zastavce,když v tom se on rozhodne jet. Dá mi to najevo tím oranžovým světlem až po tom,co se mu hne předek tak o cca metr a půl do silnice. No a jako bonus ze shora proti polskej kamion. Ještě,že má C5 opravdu hlučnej klaxon... Ale bylo to natěsno.
Konečně cedule konec Děčína. Kouknu do zrcátka. Za mnou nalepená bílá trojková Ochcáfka... Přesně na ceduli jsem přidal a Ochcáfka se zmenšila. 90km/h... "O" nikde... Dojel jsem do Ludvíkovic. 50km/h. Taky tu často měřej. Cca v polovině vesnice zase zrcátko plné bílé Ochcáfky. U cedule konec Ludvíkovic se opakuje situace od cedule konec Děčína. Jedu si svých 90, blížím se k dvouproudu do Ludvíkovickýho kopce a vidím,jak se zvolna zase přibližuje ta bílá sv..ně. Najedu do pravého a držím svých 90. Zhruba v půlce kopce mě dojela. Já pořád svých 90. Do cca tři čtvrtě kopce jel vedle mě asi tak 95. tak jsem opravdu lehce zvolnil. Říkal jsem si,že mít toho blba před sebou bude bezpečnější... Předjel mě. Tak jsem zase pomalu začal zrychlovat,až jsem měl na horizontu kolem kilka. Přejedu horizont. Je na něm benzínka. A od ní,směrem z kopce do Huntířova připojovací pruh... Na něm..... stříbrná,tentokrát jedničková Ochcáfka. Přemýšlím,jestli zůstane stát a počká,až projedu,nebo jestli mi to tam pustí. Byl jsem dost daleko na to,aby přede mnou svižnějš vyjel a já bych nemusel ani přibrzdit. Každopádně noha z plynu... No a ten trotl se rozhodl,že pojede,ale tak,aby mu nestoupla ta úžasná spotřeba,kterou mají fšechny Okty,voe...
Jal jsem se teda brzdit a dostal jsem se lehce pod 60km/h. Protože je tam dvojitá plná... Tak jsem zablikal,abych mu jako dal vědět,že se mi to moc nelíbilo a že teda už by jako mohl jet. No a na to on mi z okénka,ve kterém mají řidiči Ochcávek většinou loket,ukázal,že jsem jednička... A pořád si jel svých 60. Jsem kliďas,ale tohle už mě trošku nadzvedlo. Tak jsem svou nevoli dal najevo klaxonem (miluju ho). Ale on pokračoval v neverbálním rozhovoru se mnou.... Prudce sešlápnutým brzdovým pedálem. KOKOT. Kdybych jel,jako před tím ten idiot z té bílé,tak jsme mohli ztvořit Škodu C5, nebo Citroen Octavia,ale snažím se nejezdit,jako idiot... Dojeli jsme do Huntířova(cca 500 metrů od místa incidentu) a ten dement odbočil...
No a pak už jsem dojel zbylých 10 km domů v pohodě... Ale na jeden den na můj vkus docela dost adrenalinových zážitků...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator