Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Rozvody - diesel
Plachim
28.02.2017 18:02 - Re: Rozvody - diesel
99
Tak přátelé, mám za sebou první rozvody co jsem dělal sám. A jen pro zajímavost, rozvody původní rok 2005 najeto 271000. Já na tom autě ujel 150 km odvoz domů od koupě a evidenčka. Vizuální kontrola řemenu - drobné mikroprasklinky na vrchní hladké části. Řemen Gates. Domluvil jsem si výměnu tady u nás v okolí a po měsíci výmluv a zvedání ceny jsem se do toho pustil sám. A: vodní pumpa netekla, a bez vůlí, napínací kladka bez vůlí, vodící kladka lehká vůle a nepatrný šelest, gufera netekla. Sada rozvodového řemene Gates i s pumpou. Vše sedí jak má, řemen hezky uprostřed. Na vymezení vůle na peru ozubeného kola klikovky, jsem použil 1,5 elektrikářský drát, na aretaci setrváku tyčku 7,8mm (8mm jsem tam prostě nedostal a nechtělo se mi vyndavat startér abych to pročistil), aretaci vačky 8mm šroub. Jediné trápení bylo s vyndáním šroubu na řemenici, měl jsem strach abych ho neutrhnul, ale nakonec jsem na to vzal rázový povolovák a rozhejbal jsem ho zašroubováním a vyšroubováním asi 10x za sebou a to lepidlo povolilo. A cena?? no více než dobrá, cca 1/3 koncových cen velkých prodejců jen za materiál a ušetřené peníze za práci půjdou do dalšího vybavení dílny
Jinak tady je pěkný návod .link.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator