Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
RimmerCZ
22.02.2017 10:40 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
U??vate?
pikaso0000 napsal(a):
Mě ze dvou servisech Citroen také pověděli že není třeba měnit olej a ve třetím Citroenu mi jej vyměnili tak jak se má, o postup si napsali přímo do Francie a sedí to přesně jak se píše zde ve vláknech. Myslím že přede mnou olej nikdo neměnil a kupoval jsem při 160 000 Km. Ve 180 tis. jsem měnil olej a teď mám 202 tis. a zatím šlape. Sem tam škubne ale prý má tato převodovka zámek hydroměniče pro zvýšení účinnosti a omezení ztrát na hydroměniči a proto se občas objeví škubnutí, i když to znamená menší pohodlí při řazení ,prý to neznamená že musí být zrovna hydroblok v háji. Teď už asi měnit olej nebudu a počkám co a jak,snad vydrží co nejdéle. Při výměně olej nebyl spálený ani nebyl v nijak hrozném stavu, dle servisu Citroen. Tak uvidíme.


Zamek hydromenice ti skubani delat nebude. Ja jsem vypozoroval, v momente kdy prevodovka chce radit, zejmena dolu a hrabnu mu do plynu tim ze bud nahle sundam nohu nebo pridam, tak to proste nekdy poskoci. Zamek se projevuje takovym tim pseudorazenim, kdy mas nejake otacky na motoru a litaji nahoru a dolu a tak ruzne, protoze prevodovka ten zamek tam zapina a vypina jak vztekla pomalu pri kazde rychlosti. Jde to poznat dost treba na dvojku a trojku pri popojizdeni a tak. Ale ze by to skubalo se fakt rict neda.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator