Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Problémy automatické převodovky / C5 III
martinpad
25.01.2017 08:01 - Automatická převodovka / C5 III
99
Zdar chlapi, nikde jsem nenašel pododný dotaz, tak jsem založil nové téma. Doufám, že jsem dotaz nepřehlédl a nebyl již někdy diskutován. Jedná se mi o chování automatu. Mám C5 2011 Facelift s automatem 120kw HDI a když jsou teď mrazy (a bydlím v údolí) tak se studená převodovka chová trošku jinak co se otáček týče. V podstatě nastartuji, oškrábu Auto od ledu a vyjedu, bohužel musím hned cca kilometr do kopce a tady je nastává ta změna. Nevím jak to popsat, ale přijde mi to, jako by převodovka "řadila půlky" protože mám poměrně nízkou rychlost třeba 40na začátku kopce - 60 na vrcholu. Ale převodovka (dle ukazatele) už třeba v 50-60 ¨zařadí 6tku, která přitom točí už 2tis otáček, což je divné. Takže buď má převodovka na zimu "jakoby jinak poskládané převody" - laicky řečeno, vím, že to asi nejde, ale působí to tak....a nebo kecá ukazatel zařazeného převodu. Protože do kopce ma zařazeno 6 a otáčky 2000 a jakmile skončí kopec a je rovina tak stále zůstává 6tka, ale otáčky klesnou na 1500. V podstatě celé řazení, když jedu se zmrzlým autem do kopce je divné, protože při přeřazení téměř neklesnou otáčky, pokles je jen velmi malý. Přitom na rovině otáčky ihned po přežazení klesnou standartně třeba o 500otáček. Přijde mi to, jakoby Automat přeřadil v kopci na vyšší kvalt, ale nechal dlouho prokluzovat spojku nebo něco takového. Omlouvám se za popis, ale nevím jak to vysvětlit jinak A dělá to jen teď v mrazech a pouze v kopci. Pokud v mrazu jedu opačným směrem přes město tak se Automat i zmrzlý chová stejně jako zahřátý.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator