Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Akumulátor
jruze
21.01.2017 22:42 - Re: Akumulátor
U??vate?
63zdenda napsal(a):
Neumím posoudit, zda mᚠpravdu se spečenýma kabelama, nebo shořeným autem, ale všichni, nebo skoro všichni nafáci tady máme silnější aku, než je doporučená a ještě nikdo nenapsal tyto problémy.
Mám mít 74Ah 680A, mám tam 77Ah a skoro 800A startovacího proudu, jsou tu i uživatelé, kteří mají 82Ah 850A a nemají sebemenší problém, také o ní uvažuji, protože moje již druhá Varta po dvou letech je na odchodu, v tuto značku už ztrácim důvěru, proto se začínám koukat po jiných, ale zase otázkou je, zda když jezdím kratší trasy, zda kupovat silnou, abych jí po každých 10km úsecích neměl stále na udržovačce, nebo nabiječce.


Zkus někoho nastartovat přes slabé kabely a přesvěč se jak se ohřejí - jasně pokud bude startovat krátce tak to kabely přežijí,ale asi by si měl souhlasit s tím že konstruktéři vše spočítají na určité zatížení a předepíšou doporučené zatížení a dnes se nic zbytečně nepředimenzovává(ba naopak) - pokud jsou starty OK je to OK pokud to z jakéhokoli důvodu nechce chytit a je tam aku s větším proudem a drží jí dokud nechytne(příklad zavzdušněná 1.6HDI) tak klidně shoří starter,kabely se vyhřejou atd..- dostkrát jsem měnil startery s vypálenými kontakty na cívkách,s vyhřátými kabely atd.. - souhlasím že větší v mrazu stratí část kapacity a dostane se na úroveň plně nabité origo a nic to neuděla do doby kdy je nějaký problém a někdo drží startér dlouho.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator