Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi
macman
03.12.2016 01:52 - Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi
99
Zdravím.. sice je dotaz ohledně C8, ale jedná se o 2.2HDi co je v C5...

Koupil jsem si C8 s tím, že nejde nastartovat (cena odpovídala), abych si měl s čím hrát.. Bylo mi řečeno, že budou asi skočené rozvody...

Takže pokud se pokusím startovat, po jedné či dvou otáčkách se motor zastaví.. (chcípne elektrika).. Na druhý pokus párkrát protočí a šlus.. Na třetí pokud startování už bez problému točí a točí...

Po 10s startování ze začne chytat jeden válec... chvilkama se možná přidá další, ale na nastartování to nestačí.. přitom se line z výfuku smrádek špatně spálené nafty... Chová se to přesně jako moje stará Sierra, když bylo venku -10 stupňů..

Zkusil jsem "čuchnout" startovacím sprejem... Na sprej "naskočí", jakmile sprej dojde, vrací se do původního škytání...

Jinak na to, že je dovezené z německa, tak v motoru nebyl olej ani chladicí kapalina.. Olej na zhasnutí kontrolky stačil, ale byl pod minimem... Napadá mne, zda úbytek oleje a chladicí kapaliny nemůže mít nějakou spojitost se závadou..

A teď k diagnostice... mám půjčenou Lexii... v chybách motoru je pouze tlak turba a žhavicí relé má zkrat na kostru... Sice bych už zajásal, ale přes den bylo nad nulou a stejný motor v P607 mi startuje při téhle teplotě bez žhavení... Navíc, když chytnul na sprej, tak se neudržel..

Při měření parametrů při startování mám tlak paliva jenom 8 barů.. Že by vadný regulátor, nebo čidlo tlaku paliva?? Jenže při těchto závadách by těžko motor chytal na jeden válec...

Ohledně přeskočení řemene.. Synchronizace klika/vačka se hlásí ANO (sem tam problikne ne).. Poznala by diagnostika skočené rozvody o zub???

Potřebuji trknout, a vím, čím začít.. díky moc...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator