Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Prosakující posilovač řízení (servo)
jubileus
27.10.2016 10:15 - Re: Prosakující posilovač řízení (servo)
99
Dík za rady a zájem.
Přesto všechno si myslím, že jsem předem načetl tady všechno dostupný, týkající se témat. ale každý to dělá jinak a tak je toho hodně napsáno a přesný postup nenajdeš. Mimochodem kapaliny v nádržce bylo až po víčko a to i po několikaminutovém volnoběhu. Ale já teď už vím, že nestačí v 10°C ani 30 minut ale auto musí jet. Jinak se termostat neotevře, a nevpustí další (a už čistou při proplachování nebo potom už tu, co zůstane). A v ten okamžik, když otevře(při jízdě) samozřejmě ubude v nádržce a autu chybí. To ale v ten moment nezjistí úbytek ani profík znající základní postupy, protože při jízdě nevidí pod kapotu....že kapalina právě z nádržky odtekla do motoru. Na to ho upozorní až červeně blikající STOP na budíku. Takže mě by v návodu na výměnu chladící kapaliny klidně stačilo upozornění: že vždy vyteče jen polovina, stačí sundat sponu z hadice dole od chladiče a povystrčit hadici. V případě proplachování doplnit vodou, vzít s sebou také do auta 1,5 litru a projet 15 minut. Očekávat úbytek kapaliny vlivem otevření termostatu a propuštěním další vody do motoru. To většinou doprovází hláška STOP na palubovce.Nechat schládnout,vypustit, případně opakovat a propláchnout vodou znovu.Vypustit. Pak nalít novou koncentrovanou a očekávat, že po pár kilometrech jízdy se může objevit zase hláška STOP, když propustí termostat vodu z nádržky. To pak už bude opět stačit dolít 1,5 litru bezsanétrové vody do nádržky. (To , že nejde chl.kapalina dopředu "vědecky" naředit na 1:1 s vodou je nakonec jasný, protože to nejde vypustit celý naráz). Děkuji sobě za návod, který funguje bez lezení pod auto a už mě při tom nevyděsí blikající STOP hláška.
Nejsem zahořklý, jen jsem se to prostě nedověděl a pak při jízdě s děckama to blikající STOP na palubovce nebylo nepříjemný. Toto už snad dělat na autě nebudu. Dík za zájem a rady

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator