Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Koupě Citroenu C5
Majo77
22.10.2016 12:33 - Re: Koupě Citroenu C5
Za?iato?n?k
wilsg napsal(a):
Mám Lanciu Lybru (myslete si co chcete, ale to auto miluju ) a tam mechanik pozná, jak jsou na tom rozvody. Nevím jak u C5


Skúsim teda napísa znova aspoň zhruba čo som ti písal cez týždeň a nezverejnilo sa tu, lebo sa tu vynárajú veci, ktoré som spomínal

Motorizácia 2.0 je tu vežmi chválená, nad 1.6 motorizáciou ani nerozmýšlaj. Sice to vraj po výkonovej stránke žudom stačí na také vychádzkové vozenie, ale po konštrukčnej stránke to boli vraj naprd motory. 2.2 HDi tiež super, velmi podobná motorizácia tej 2.0. Rozdiel medzi 100, 103 a 120kW je ak si dobre pamätám iba (?) v určitých komponentoch (niekde sú použité siemens vstreky, niekde od delphi, ak si dobre pamätám). Viac menej veci čo ty (aj ja) ako čistý amatér a laik nemusíš až tak strašne rieši. Jediná závažná (?) vec o ktorej viem a celkom ma straší je FAP. Pri verziách 100 a 103kW sa dá myslím rozobra a vyčisti jednoduchšie, pretože je riešená ako samostatný komponent. U 120kW verzie je FAP priamo zvarený s výfukom a tým pádom sa musí pri výmene/čistení odreza a po dokončení prác naspä navára. Čo znie hrozne A určite je to aj drahšia varianta. Pri kúpe auta tu vždy chalani odporúčajú zfleku vymeni komplet rozvody, pretože od pohžadu sa vraj ich stav nedá zisti, až keď to mechanik rozoberie, zistí ako na tom boli. Cenovo sa tieto autá v Exclusive výbave a akom takom stave hýbu min od 8 000€. Ak som napísal niekde volovinu tak sa rád nechám opravi expertami, ktorých tu nie je málo. Ja som total laik, tak sa ospravedlňujem za prípadné bludy

A zabudol som doda pre Slovenských záujemcov o auto, od 1. februára 2016 bude pravdepodobne schválený na SVK nový zákon o registračných poplatkoch, kedy si za ojazdené auto budeš pripláca zhruba od 100€ naviac oproti dnešnej situácii (2 x 16.5€ za značky + ak kupuješ auto z iného okresu, tak za prepis dalších 33€). Takže pár eur sa dá ušetri aj na tom či vyberieš 100, 103 a 120kW verziu. Ale ako rozhodujúci faktor by som tých pár € nebral, to len tak pre info

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator