Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi
xantia.hd
27.09.2016 20:27 - Re: Auto ztrácí výkon / Xantia HDi 2.0 HDi
99
jruze napsal(a):
No pokud nebude změna když zapojíš napřímo podtlak tak buď dává malej podtlak vývěva(zkusil bych vyčistit sítko a celou vývěvu) chtělo by to změřit podtlak v hadičce, nebo je zanešené sacema,vyzkoušet jestli se hýbe ovládání,jestli není prasklá některá hadice atd...


Děkuji všem za pomoc, podtlak z vývěvy jsem měřil, byl tuším 0,8-1,0. Hadice co jsem kde viděl jsem kontroloval, není slyšet žádné syčení, ale samozřejmě nelze vyloučit. Dnes jsem mluvil se známým v diesel servisu, potvrdil mi, že hláška vadný elektroventil je důsledek malého plnicího tlaku, kde jednotka blbě usoudí, že když není tlak turba, je asi něco vadného v regulaci, bez toho, že problém může být triviální - v hadičkách. Nevím, jak je tato informace správná, já jsem zvyklý spíše na diagnostické kody přerušený okruh, zkrat na zem, na plus apod, které dávají větší smysl než tento chybový kod. Co je zajímavé a nějak si to osobně nedokážu vysvětli je, že když odpojím podtlak turba úplně, auto sice moc nejede, plní max 100kpa, ale nekouří a nepadá do nouzáku. Podle mne jednotka příslušnému plnicímu tlaku nastaví dávku paliva. Jakmile regulaci připojím, dostanu se na max 120kpa, co není až o tolik víc, auto sice jede lepší(ne jako ostatní Hdi, které plní 200kpa) ale hulí jako lokomotiva a pak spadne do nouzáku. Co si nedovedu vysvětlit, proč stejně jako v prvním případě nenastaví dávku paliva dle plnicího tlaku a prostě pojede jen lepší Nevím, ještě snad někoho zkusím, snad mne to nezruinuje , a cena nebude větší než má auto. Kdyby to bylo vše lépe přístupné, ale na turbo ze shora pohled žádný, zdviž doma nemám,. tak cokoli zkontrolovat je problém

A MAF senzor jsem měřil, dává přibližně stejné údaje jako na druhé Xantii

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator