Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: EGR ventil - životnost
Brzda
07.09.2016 12:38 - Re: EGR ventil - životnost
99
Taky přidám svou trošku k životnosti EGR. Jsem hrdým majitelem už ČTVRTÉHO EGR ventilu.
Poprvé mi ho měnil jumep (nebudu rozebírat, že to bylo zbytečné), podruhé mi ho měnili v servisu Ricar a teď potřetí p. Matějka ve FM. Kromě první výměny kdy byl problém v ložisku startéru a ne v EGR další dva ventily odešly na stejnou mechanickou závadu - upadnuté sedlo ventilu a protože díky tomu zůstal ventil vlastně stále otevřený, auto chcíplo a už dál nejelo. Tak jak píše ve svém příspěvku JirkaSei, pokaždé bez jakéhokoliv náznaku, za jízdy, z ničeho nic. Všechny demontované ventily byly čisté, takže problém jinde bych asi neviděl (ani si dost dobře nedokážu představit kde jinde). Vždy to byly originální díly.
Citroen jsem vždy obhajoval, ale toto mi přijde přes čáru. Dle informací od servisáka je to dost častá závada, Citroen dokonce prodává levnější repasované EGR protože se toto dost často stává. Nebylo by lepší změnit konstrukci než stále dokola měnit totéž? I když výměna nyní přijde na cca 5000kč, přece jenom to dost naštve a komplikuje život a určitě si dokážu představit lepší důvody k utracení této částky.........

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator