Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zhasínání motoru / C5 II 2.0 HDi
fesoJ
29.08.2016 19:52 - C5 2.0 HDi 04-08 Break kombi
99
Dobrý den, ahoj,
můj problém začal při předjíždění - motor chcípnul. Drahoušek šel na diagnostiku - nic nenašli. Pak nějakou dobu klid a pak začala noční můra. Začalo to samo při jízdě chcípat (dálnice je na to super místo!!!) a přestalo to startovat při zahřátém motoru i po půlhodinové pauze (+-), startér točí, kostra OK. V servisu tvrdili, že je to ŘJM, smazali a znovu načetli data a auto jezdilo. Po nějaké době opět nechtěl zahřátý startovat , bylo to opakovaně i v autorizovaných servisech - na nic nepřišli. Pak výměna naftového filtru- opět to chvíli jezdilo a startovalo. Pak se problémy vrátily - výměna teplotního čidla motoru - cca rok vše OK. Pak to začalo znovu-výměna naftového filtru - 1 týden!!! OK. Jo, ještě byl 3x vyměněn snímač polohy vač. hřídele. Teď jsme tam, kde jsme byli. Zahřátý nestartuje - ale ne vždy, chcípá za jízdy při vyřazení - ale ne vždy...., trochu se zdá, že na to má vliv venkovní teplota, ale taky ne úplně vždy.. . Teplotu ukazuje přes půlku, dřív byl pod půlkou. Neustále pozoruji vzduchové bublinky v hadičce od filtru nafty do motoru. Jo, a někdy to děsně černě hulí! A občas si sám přidá plyn.... chci ho dát na diagnostiku vstřiků, ale moc tomu nevěřím. Moc díky za jakoukoliv radu, jsem připraven hodit ho ze skály. Na start jsem zkoušel i druhý klíč-stejné jako s mým -nenastartoval Zkusil jsem při "nechci nastartovat" odpojit mínus na baterce - to zabralo, ale ne napořád, samozřejmě. Baterie ukazuje půlku. Když to nechce nastartovat, tak čumím jak debil do motoru, po nějaké době tam cvakne(asi nalevo) a chytne to. Neptejte se mě, kde a co cvakne, jsem skoro bez sluchu. Ještě jednou díky za rady, doufám, že se tady najde někdo, kdo si tím prošel a bude mi umět poradit.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator