Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: cisteni klimatizace
Mikra
05.08.2016 20:02 - Re: cisteni klimatizace
99
Čistím pěnou pravidelně každý jaro s výměnou filtru. Vždy vystříkám celý sprej do prostoru, kde má být filtr. Musím to tam cpát asi čtyřikrát, protože se to najednou nevejde. Do nedávna jsem byl přesvědčený, že když se pěna rozpadne, tak se promění v kapalinu a odteče i se špínou odtokem pod auto. Vždycky to tam kape a pod autem je pak louže. Tentokrát jsem si ještě po odtečení a celodením sušení auta na slunci šáhnul prstem do prostoru pro filtr. Bylo tam pěkně sucho, ale rozhodně ne čisto. Na výparníku jsem sice žádnou špínu prstem nenašel, ale zato před ním, na dně tý komory pro filtr, tam bylo usušený bahno skoro v milimetrový vrstvě. Sice bylo asi vydezinfikovaný, ale určitě si takhle nepředstavuju vyčištěnou klimu. Pravda, nikde nic nesmrdí, ale jak dlouho bude trvat, než se v tom bordelu usadí nový páchnoucí bakterie? A jak asi vypadá klima, která je čištěná jen ozónem, nebo nějakou dezinfekcí za zadní sedačkou, když při tom nedojde ani k částečnýmu spláchnutí prachu a nečistot?
Pro mě z toho vyplývá, že pokud nedostanu do klimaboxu nějakou wapku, nebo ji nerozeberu a nevyčistím důkladně ručně, tak mě i ten sebedokonalejší sprej jen dezinfikuje a navoní auto. Něco jako středověká hygiena. Navrch navonět a uvnitř humus.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator