Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ventilátor chladiče (Sahara)
Jarduk
20.06.2016 11:57 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara)
Za?iato?n?k
Já jen přidam takovou delší pohádku o sahaře.
Musim říct, že oprava sahary je něco, co mi už několik měsíců vážně pěkně s...
Jelikož mi původně jen odešly uhlíky, tak jsem se rozhodl, že budu myslet ekonomicky a ekologicky a necham jen uhlíky vyměnit... Práce asi za 950,-, uhlíky v pohodě, sahara se točila.
Ve stejné chvíli jsem potřeboval udělat spojku, tak jsem se rozhodl, že když už to auto bude v servisu(vybral jsem ten nejblíž), necham si vyměnit tu saharu tam, abych zas nemusel trávit 2 hodiny vyndáním a nandáním nárazníku. Prostě jsem si řikal, že sice si za to autorizák řekně nějakou korunu, ale já budu mít klid.
Jenže jsem zapomněl dodat tu matičku, která drží vrtuli. Když volali, že to chybí, nemohl jsem jí dohledat, což byla moje blbost. Pak ale volali, že už tam dali ale jinou, že to drží a ještě to posichrovali tim tekutým kovem.
Auto jsem si vyzvedl, zapnul klimu, všechno fungovalo, já byl spokojenej. Po ujetí asi 50km jsem přijel domů, z pod kapoty čoud a smrad spálenýho plastu. Ta náhradní matka to nedala, povolila se, ojebala závit na hřídeli elektromotoru, jak tam lítala vrtule, tak se protáčela, matka tam brousila plast, ty šroubky na motoru dělaly drážku do vrtule...
Bohužel závit nenávratně pryč, servis mi na to řekl, že se dokonce trochu báli, že to dlouho nevydrží,ale na druhou stranu mi řekli, že ten závit prej už byl načatej před tím a já nemam žádnej důkaz, že nebyl...
Takže teď mam krásně repasovanou saharu, která má v háji závit na hřídeli. Nemáte někdo možnost někde navařit novej díl a udělat na to zas M5 levej? Nechce se mi to vyhodit. Nebo ten závit o mm zmenšit a doufat, že to udrží tu vrtuli...

Mam teda možnost tam dát fungl novou saharu pro C5. Jenže je to nějaká bez regulace. Má prostě jen jeden kabel. Jak tyhle jednostupňový fungujou? To jede po nastartování pořád naplno? I bez klimy? Nechci tam zas rvát něco, co za chvíli budu nas.... sundavat, páč je to k ničemu.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator