Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
jruze
04.05.2016 09:26 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
U??vate?
Ještě jednou : rozměr pneu nemá vliv= dej to na 13. a nic se nestane pokud dᚠvšechny(nebude ti souhlasit pouze tachometr) - ABSu je šumák kolik napočíta inpulzů pokud jich napočítá na všech kolech stejně.S olejem je to horší = tam pokud se smíchájí ?? - nikdo neví co to vlastně udělá a nebo může udělat(Citroen výslovně zakazuje jiný olej a také smíchání s jiným)!!! - bez rozebrání jak převodovky,tak z měniče nikdy nedostaneš všechen olej.Proto jsem psal že ani ten ,,ravenol" není to co je origo ale stačí aby byla trochu jiná hustota,rozpínavost-prostě cokoli a ???? Já osobně nenaleji do převodovky nic jiného než tam patří - zákazníkovi(pokud budu mít jeho výslovně napsáno že to tam chce a že byl mnou seznámen s tím že AP může zničit - zatím mne k tomu nikdo nedonutil) - sice mi bylo řečeno od servisu AP že pokud dělají kompletní GO tak do ,,suché" převodovky by mohli nalít i tento ale... Podle mne nikdo neví jestli průměr kanálů , průměr ventilů a všechno kolem je naprosto stejný a také rozpínavost a hustota těchto dvou olejů(starý-noví a náhrady) je naprosto stejný - pokud ano neměl by být problém ALE....V tomto případě bych asi chtěl vidět certifikát o tom že mohou lít do této AP cokoli jiného a to od kohokoli co to tam dá a to s razítkem Citroenu(výrobce)
Já osobně bych do své nedal nic jiného než co tam patří(a to nemluvím o tom že info alespoň k této mám od Citroenu že životnost této je 200000Km a potom by se měla rozebrat zkontrolovat,vyměnit opotřebované díly,filtr a složit dát noví olej) - sice se nebráním výměně oleje(pokud AP nezlobí nic se nezkazí) a část starého s nečistotami a degradovaného oleje jí asi prospěje a neublíží - pokud to někdo dělá jako,,záchranu začínajících problémů" jen to oddálí a zřejmě se bude snažit to řešit jako chybu toho kdo měnil Uvažuji o tom že před zásahem bude provedena zkušební jízda se zákazníkem + diag a po výměně také a to i s tím že byl zákazník upozorněn že neručím za možné problémy.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator