Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Prokluzování spojky
kubat11
23.03.2016 19:26 - Re: Prokluzování spojky
Za?iato?n?k
Vážení kolegové, mám podobný problém se spojkou u citroena C5 II 2.0 HDI 100 KW, motor RHR, najeto v současnosti jen 70.000 km. Občasné proklouznutí spojky jsem prvně zaregistroval už asi při 50.000 km, potom se to nijak pozorovatelně nezhoršovalo. Nyní už spojka prokluzuje více, ale při normální akceleraci to nedělá, pouze na vyšší převodové stupně, když např. potřebuji předjet a musím využít výkon. Zde na fóru i jinde jsem se dozvěděl, že to je problém C pětek, který měl být někdy ke konci roku 2006 řešen nějakou změnou na spojce. Moje C5 je vyrobena přibližně v první polovině roku 2006, takže spadá do těch problémových. Koupil jsem ji v roce 2007 v Rakousku od Citroen Wien Süd, jako předváděcí vozidlo s najetými 12.000 km. Pokud vím, tak v Rakousku o problému se spojkami věděli a spojky měnili na záruku, samozřejmě jen když se problém v záruce objevil. Mně to ale začalo až později, kdy už bylo delší dobu po záruce. Já s citroenem zase tolik nenajedu, máme ještě jedno, tzv. pracovní auto, proto mám najeto teprve 70.000 km po téměř devíti letech, co auto mám. A teď k tomu, o co mi jde. Budu muset tu spojku dříve, či později také vyměnit, ale nerad bych investoval do něčeho, co by mělo podobně mizernou trvanlivost, jako díl originální. Nehodlám kupovat nějaké levné krámy, ale zase nechci utrácet peníze zbytečně, pokud za ně protihodnotou nedostanu patřičnou kvalitu. Ptám se proto těch, kteří mají zkušenosti s montáží spojek na C5, které sady se osvědčily jako kvalitní, trvanlivé a mohli byste mi je doporučit. Jinak VIN mé C5 je VF7RCRHRH76758238. Mám dlouholetého kamaráda, zkušeného automechanika, který mi bude výměnu provádět, citroeny však nejsou jeho parketa, tak bych se pro jistotu ještě zeptal, v čem spočívá ono "nastavení" přítlačného kotouče po namontování a na jaká jiná úskalí při výměně spojky můžeme narazit. Pracovní postup, který zde už někdo pěkně popsal, jsem si samozřejmě zkopíroval a uložil, společně s některými dalšími "vychytávkami", které zde v této diskusi už zazněly. Děkuji předem všem, kteří mi na toto téma ještě něco dalšího poradí.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator