Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Antipollution system faulty - benzínové motory
jruze
14.03.2016 11:28 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory
U??vate?
Stirius napsal(a):
Nevím úplně přesně, kam to napsat, tak to dám sem do obecného topicu. Bojuju už skoro třičtvrtě roku s jedním a tím samým problémem. Teď asi jednou za měsíc, za dva mi auto za studena hodí chybu motoru, jeden až dva válce přestanou dle diag fungovat. Teď mi posledně nepomohlo ani nové nastartování, ale pak třeba po 3 hodinách, jak znova jedu z práce, tak žádný problém. Trocha historie:

1. V plynu to není, kontrola kompletní a vše v pořádku i v diag a všude. Testoval jsem jen na benzín, jen na plyn atd.
2. Benzínem to není, bral jsem cíleně na různých pumpách, hláška se objevila tam i tam
3. Cívky měněné asi -40k
4. Svíčky měněné loni v dubnu (chyba se objevila už v létě)
5. Dřív se ta chyba objevila třeba i za jízdy, stačilo zastavit, znovu nastartovat. Teď se chyba občas objeví jen za studena.
6. Motor vyčištěný, vstřiky plyn vyčištěné a 2 vyměněné. Vstřiky benzín vyčištěné.
7. Filtry apod. zkontrolované.
8. Sání bez problémů

Problém je, že to hodím do servisu, projdeme diag a všechno a vidíme jen hodnoty zpětně. Ale nejde nám to zopakovat, když tam jsme a je potřeba to zkontrolovat. Protože si to prostě udělá jen když se mu chce a netuším, podle čeho si to vybírá daný moment. Je tam něco se směsí, nedokáže to zapálit.

Taky nevím proč, ale než ty válce chcípnou, tak ten motor cuká, má nepravidelný chod a když stoupnu na brzdu, tak by nejradši vystřelil i skrz brždění a furt se cpe dopředu jak pes za zajícem...

Zítra to vezu opět do servisu, prý mi to protáhne STKčkem. Já bych neměl šanci, kata má sníženou účinnost a ještě v historii zase tato hláška. Nemá někdo nápad, myšlenku, co může být blbě? Servisák už na to taky hledí a netuší, protože není jak to z toho vydolovat a nacpal jsem tam x peněz a bez zásadnějšího výsledku...


V prvé řadě tam dej origo svíčky z citroenu - jiné dvakrát moc nefungují. Já toto vyřešil na tom od Darji tak že jsem si řekl buď se to rozlítne nebo to ukáže co to je.(dělalo to to že chytil na drc a po několika minutách po přidání plynu vypadli některé válce(většinou zadní řada) - po zhasnutí a nastartování se to opakovalo)Tak jsem to vzal na dálnici a dostala za uši 50 Km tam 50Km zpět - pod plným (kde se nedalo tak na ruční řazení a stále plnej) - dostalo to strach - bylo po problému a mladej s tím najezdil asi 40000Km (zazlobylo to snad jen dvakrát a to jen že už byly svíčky posmrti a jednou si natáhl vodu do filtru vzduchu- jel v dešti bez podběhu) - tak to byla má léčebná kůra

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator