Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Akumulátor
vilous
05.02.2016 07:02 - Re: Akumulátor
99
Já bych to vrátil k tématu.

Jsou zde dvě kategorie - C5 I+II a X7. U první je nabíjení řešeno klasicky jako u drtivé většiny starších aut.
U X7 je speciální jednotka, která řídí práci s akumulátorem. Její hodnoty (myšlená kapacita v Ah, procento nabití...) jde vidět v diagnostice.
Po výměně akumulátoru se simulovanými testy 4h snaží sama zjistit jeho kapacitu. Samozřejmě není vhodné tam připojit silnou simulovanou zátěž, tak to probíhá nenápadně a pomalu. Proto by na to ta jednotka měla mít 4h klid = nestartovat. Ale pokud potřebujete dát baterku a vyrazit, tak se to nepo... a asi si nechá minulé hodnoty, prostě žádnou chybu to nehodí. Měl jsem v autě od 65 Ah do 80 Ah a vždy to ta jednotka odhladla s přesností asi +-2Ah.
Takže závěr - já sem do toho nikdy ručně nezasahoval nějakým nastavováním a doporučuji majitelům X7 se tím nějak netrápit - prostě tam dát baterku nějaké rozumné kapacity a nijak to neřešit. Jak správně píše Tridac, nedělat z toho pro lajky vědu. A když už nabíjet mimo auto, tak taky správně píše raději malým proudem a dlouho.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator