Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Nestartuje / C5 I 2.0 HDi
jruze
13.12.2015 02:35 - Re: Nestartuje / C5 I 2.0 HDi
U??vate?
Zbyňa : samozřejmě že novej starter bude točit lépe(takže všichni vyměníme startery) k poklesu napětí - v 7.třídě základky se to probíralo-je na to i vzoreček : čím větší odběr proudu tím klesá napětí a ano k odhalení stavu je lepší klešák který ukáže kolik teče proudu z baterky(mám na dílně) i u obojího(baterka,starter OK) klesne při startu napětí na +- 10v(kdo někdy viděl jak funguje zátěžák na zkoušení stavu AKU nemůže napsat že nepoklesne napětí na AKU - starter bere víc než zátěžák - zátěžák ukazuje V).A jinak mᚠpravdu - to co jsem radil se vztahovalo ke vstřikům a ty jsou napájeny 80V a protitlaku na přepadech(biturbo funguje trochu jinak),kostra má velkej vliv jak na start,tak pokles napětí.Nejsem teoretik - měsíčně mi projde rukama tak 40.aut a snažil jsem se poradit tak aby měl co nejmenší náklady na opravu - proto jsem napsal aby vyzkoušel s pučenou OK dobrou AKU a potom řešil dál.

Tridac : kabely jen k vyloučení kolem vstřiků a nafty,nová aku ohledně starteru(a né koupit,ale vyzkoušet)aby neutrácel zbytečně) kostry jem odpověděl K ovádání vstřiků nemᚠpravdu - odpověď a vysvětleni nahoře jen ještě jednotka má zjednodušeně stabilizaci(buď odpadne celá nebo ovládá vstřiky) s olejem - olejové čerpadlo je zdroj zátěže a než se natlakuje mazání(2.-3.vteřiny) zatěžuje méně . Na ostatní jsem už asi odpověděl - snad jen že on myslím parkuje v garáži kde to není tolik ovlivněno teplotou a prvotní byl problém nafta né starter-AKU a biturbo je jiný motor.Samozřejmě jsme nikdo neslyšel jak to točí,ale nejjednodušší je kolem točení začít zapůjčením AKU - to je asi bez nákladů,pokud nebude změna tak může řešit starter(to je na biturbu trošku ježek v kleci) a dál - ale to už budou výdaje (ten odhalí poslechově nebo klešákem-odběr proudu a jak točí - k tomu ale zase potřebuje dobrou AKU) Také jsem se setkal že příčina byl snímač na klice,ale to je už extrém.Neřekl jsem že to nemůže být startér!! a mimo to 3vteřiny není až taková katastrofa. - kdyby to bylo půl minuty ???

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator