Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Manuální převodovka C5
DaliborN
13.11.2015 20:11 - Manuální převodovka - cvrkot
99
Zdravím přátelé,

mám asi vážný problém. Při cestě do Brna při stabilní rychlosti na pětku se mi najednou "rozcvrlikala" převodovka. Nevím, ja nejlépe to popsat, prostě je to jako když jsme si za mlada do kola dávali kus plastu, aby cvrlikalo, jako cvrček na favoritce, jestli mi rozumíte. A to tak že dooost hlasitě. Byl jsem vyděšený a hned zastavil, protože den předtím jsem odmontovával plast vedle podběhu, bo jsem měnil žárovku a ta mi na něj spadla. Myslel jsem, že se ten plast uvolnil a v tom "vichru" rezonoval. Ale držel jak přibitý. Tak jsem se znova rozjel a nic, dokud jsem nezařadil pětku, v tu ránu zase cvrkot.
Nezbývalo mi než dojet na čtverku domů (180 kiláků, no potěš).
Co to sakra může být? Synchro? To by ale tak necvakalo, ne?
Takže jsem trošku pátral v autě a tak přemýšlím:
a) buď je prostě převodovka v háji
b) nemůže tam chybět olej (v převodovce)?
c) zároveň jsem zjistil, že v té nádržce na posilovač a odpružení je asi málo kapaliny (předpokládám, že by nemělo být vidět dno toho sítka co tam je) (čímž jsem asi pochopil, proč už jízda není tak plynulá a cítím každý hrbol)

Prosím o zkušenější, setkali jste se s tím? Máte potuchy co s tím? Cvrkot, i když poooodstatně tišejší se ozývá i na jedničku a při zpátečce, a to i když vyřadím a auto jede setrvačností, ale to je fakt tichounké cvakání, jakoby rychlost cvakání byla přímo úměrná rychlosti otáčení kol.

Podotýkám nemám garáž, bydlím v paneláku, takže nějaká kontrola zespodu auta je pro mně velmi složitá.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator